Czytasz: Nowy sposób nielegalnego pozbywania się odpadów? Znaleziono 700 tysięcy litrów nieznanej substancji!

Nowy sposób nielegalnego pozbywania się odpadów? Znaleziono 700 tysięcy litrów nieznanej substancji!

Na terenie jednej z prywatnych posesji znaleziono 14 naczep ciężarowych pełnych nieznanej substancji.

Żorscy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz żorskiego urzędu miejskiego, na terenie jednej z prywatnych posesji, ujawnili pojemniki zawierające płynną substancję o niewiadomym składzie. Zbiorniki o pojemności 1000 litrów każdy były umieszczone na 14 naczepach ciężarowych. W sumie w naczepach znajdowało się około 700 tysięcy litrów substancji.

Na miejsce zdarzenia wezwano również Państwową Straż Pożarną w Żorach, jednostkę chemiczną Państwowej Straży Pożarnej z Bielska – Białej oraz biegłego sądowego z zakresu fizykochemii i chemii sądowej, który nadzorował pobieranie próbek substancji.

– Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że możemy mieć do czynienia z nowym sposobem nielegalnego pozbywania się odpadów przez przestępców. Naczepy ciężarowe, na których pozostawiono pojemniki, były w bardzo złym stanie technicznym. Prawdopodobnie posłużyły jako magazyn do nielegalnego składowania i porzucenia odpadów. – tłumaczy śląska policja.

 Teren prywatnej posesji jest zabezpieczony przez żorskich policjantów, aby zapobiec kolejnym możliwym transportom odpadów. Policjanci czekają na wyniki badań, które pozwolą ustalić, czy płynna substancja zabezpieczona przez mundurowych stanowi zagrożenie dla środowiska.