News

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Na czas remontów, Koleje Śląskie wprowadzą nowy rozkład jazdy. Zobacz, co się zmieni.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują remonty. Kolejne etapy prac zaplanowano od 3 września. W związku z tym zmienią się kursy niektórych pociągów. Zmiany nastąpią także w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich. Będą obowiązywać do 14 października.

Zobacz zmiany w rozkładzie jazdy kolei ŚLąskich:

Na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) od 3 września pojawią się dwa nowe pociągi w niedzielę. Pierwszy z nich zapewni turystom powrót z Żywiecczyzny do Gliwic bez przesiadki w Katowicach (pociąg nr 44204). Drugi będzie kursować w godzinach wieczornych z Gliwic do Katowic (pociąg nr 44206).

Na linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny) od 4 września w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze. Pociąg o numerze 44202 dotychczas kursujący z Katowic do Sosnowca będzie zaczynał kurs z Tychów Lodowiska (odj. 18.41). Analogicznie pociąg numer 44209 z Sosnowca (odj. 19.40) nie będzie kończył kursu w Katowicach, tylko dojedzie do Tychów Lodowiska.

W związku z wymianą elementów nawierzchni kolejowej na linii S5 (Katowice – Zwardoń) i S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) pojedyncze pociągi będą kursować w skróconej relacji, z pominięciem odcinków Bielsko Biała – Pszczyna lub Bielsko Biała Gł. – Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z innych połączeń.

Na linii S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) kursy dwóch pociągów zostaną wydłużone do relacji Bielsko-Biała – Cieszyn. Od 3 września pociąg nr 44202/3 będzie kursował w niedziele do Cieszyna (przyj.7.32) z Bielska-Białej Gł. (odj. 5.54), zamiast z Czechowic-Dziedzic. Analogicznie od 9 IX pociąg nr 44208/9 będzie kursował w soboty w wydłużonej relacji z Cieszyna (odj. 18.47) do Bielska Białej Gł. (przyj. 20.23), a nie do Czechowic-Dziedzic.


PKP PLK będzie kontynuować prace na odcinku Wisła Obłaziec – Wisła Głębce. Z tego względu na wyżej wymienionym odcinku nadal będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi.

3 września wyjątkowo autobus komunikacji zastępczej za pociąg nr 44280 będzie kursować z Wisły Uzdrowiska do Ustronia Polany.

Cztery pociągi na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) będą przez kilka dni kursować objazdem, z postojem w Chybiu. W terminie 13 – 20 września będą to pociągi numer 49315 oraz numer 44284, a w okresie od 13 – 21 września – nr 49313 i 44282.

Na linii S72 (Rybnik – Bielsko-Biała Gł.) pojedyncze pociągi będą kursować w relacji skróconej do stacji Pszczyna lub Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z jazdy innymi pociągami.

Czytaj więcej

 

Napisz do autora a.smolak@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Turystyka