Czytasz: Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

Na czas remontów, Koleje Śląskie wprowadzą nowy rozkład jazdy. Zobacz, co się zmieni.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują remonty. Kolejne etapy prac zaplanowano od 3 września. W związku z tym zmienią się kursy niektórych pociągów. Zmiany nastąpią także w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich. Będą obowiązywać do 14 października.

Zobacz zmiany w rozkładzie jazdy kolei ŚLąskich:

Na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) od 3 września pojawią się dwa nowe pociągi w niedzielę. Pierwszy z nich zapewni turystom powrót z Żywiecczyzny do Gliwic bez przesiadki w Katowicach (pociąg nr 44204). Drugi będzie kursować w godzinach wieczornych z Gliwic do Katowic (pociąg nr 44206).

Na linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny) od 4 września w rozkładzie zostaną wydłużone relacje dwóch pociągów kursujących w dni robocze. Pociąg o numerze 44202 dotychczas kursujący z Katowic do Sosnowca będzie zaczynał kurs z Tychów Lodowiska (odj. 18.41). Analogicznie pociąg numer 44209 z Sosnowca (odj. 19.40) nie będzie kończył kursu w Katowicach, tylko dojedzie do Tychów Lodowiska.

W związku z wymianą elementów nawierzchni kolejowej na linii S5 (Katowice – Zwardoń) i S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) pojedyncze pociągi będą kursować w skróconej relacji, z pominięciem odcinków Bielsko Biała – Pszczyna lub Bielsko Biała Gł. – Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z innych połączeń.

Na linii S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) kursy dwóch pociągów zostaną wydłużone do relacji Bielsko-Biała – Cieszyn. Od 3 września pociąg nr 44202/3 będzie kursował w niedziele do Cieszyna (przyj.7.32) z Bielska-Białej Gł. (odj. 5.54), zamiast z Czechowic-Dziedzic. Analogicznie od 9 IX pociąg nr 44208/9 będzie kursował w soboty w wydłużonej relacji z Cieszyna (odj. 18.47) do Bielska Białej Gł. (przyj. 20.23), a nie do Czechowic-Dziedzic.


PKP PLK będzie kontynuować prace na odcinku Wisła Obłaziec – Wisła Głębce. Z tego względu na wyżej wymienionym odcinku nadal będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi.

3 września wyjątkowo autobus komunikacji zastępczej za pociąg nr 44280 będzie kursować z Wisły Uzdrowiska do Ustronia Polany.

Cztery pociągi na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) będą przez kilka dni kursować objazdem, z postojem w Chybiu. W terminie 13 – 20 września będą to pociągi numer 49315 oraz numer 44284, a w okresie od 13 – 21 września – nr 49313 i 44282.

Na linii S72 (Rybnik – Bielsko-Biała Gł.) pojedyncze pociągi będą kursować w relacji skróconej do stacji Pszczyna lub Czechowice-Dziedzice. Na pominiętych odcinkach będzie można skorzystać z jazdy innymi pociągami.

Czytaj więcej