Czytasz: Nowoczesna bez Petru?
Nowoczesna ma zmienić nazwę. Jest też kontrkandydat do fotela lidera.

W kwietniu 2015 roku powstało stowarzyszenie NowoczesnaPL. Kilka miesięcy później ruch przeobraził się w ugrupowanie polityczne. Pełna nazwa partii, to Nowoczesna Ryszarda Petru. W listopadzie ma ograniczyć swoją nazwę wyłącznie do pierwszego członu. Ale to nie koniec zmian. Po oddaniu klubu poselskiego w ręce Katarzyny Lubnauer, Ryszard Petru może stracić także przywództwo w partii. Jego miejsce chce zająć poseł ze Szczecina, Piotr Misiło.

Piotr Misiło

- Jarosław Kaczyński codziennie przekracza kolejny Rubikon, a ja nie widzę światełka w tunelu - mówi Piotr Misiło.

To jawne nawiązanie do słów Ryszarda Petru. Ten przed tygodniem rekomendował posła na przewodniczącego regionu zachodniopomorskiego. Teraz Misiło surowo ocenia pozycję samej Nowoczesnej.

oświadczenie Piotra Misiło
oświadczenie Piotra Misiło

- Pozycja naszego ugrupowania znacząco spadła i bez gruntownych zmian nie osiągniemy celu, dla którego powstaliśmy – zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych i przejęcia pełnej odpowiedzialności za kraj – pisze w swoim oświadczeniu.

Misiło jest zwolennikiem szerokiego frontu środowisk opozycyjnych. Chce koalicji nie tylko z Platformą Obywatelską, ale także z PSL-em, partią Razem i SLD.

- Jeśli opozycja Nowoczesna, Platforma Obywatelska, PSL, a nawet partia razem, z SLD i wspólnie nie przeciwstawią się rzezimieszkom z PiS-u, przegry kolejne wybory. PiS nadal będzie demolował Rzeczypospolitą - mówi wiceprzewodniczący klubu Nowoczesnej.

W sobotę wybory regionalne odbyły się w Katowicach. Przywództwo w województwie śląskim przejęła posłanka Monika Rosa. 

Czytaj więcej