Czytasz: Nowe zarządy okręgowe w śląskim PiS

Nowe zarządy okręgowe w śląskim PiS

Członkowie PiS w województwie śląskim wybrali prezesów okręgów.

Zakończyły się wybory okręgowe w partii Prawo i Sprawiedliwość. Niespodzianek nie było. Delegaci zagłosowali zgodnie z rekomendacją prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Na dwuletnią kadencję przewodniczącym zarządu okręgu w Katowicach został Grzegorz Tobiszowski, w Sosnowu - Ewa Malik, a w Rybniku - Izabela Kloc.

W ubiegły weekend wybrani zostali przewodniczący w Gliwicach, Bielsku-Białej i Częstochowie. Zostali nimi odpowiednio: Wojciech Szarama, Stanisław Szwed i Szymon Giżyński.

Jerzy Polaczek, komentując wybór Grzegorza Tobiszowskiego podkreślał, że nie zazdrości mu tego ogromu pracy.

Jako szef zarządu wojewódzkiego PiS 2001-2007, nie zazdroszczę. To jest zawsze trudna praca, wymagająca poświęcania setek godzin poza tymi obowiązkami zawodowymi, na dodatkową aktywność polityczną.

Pracę ministra ocenia bardzo dobrze. Zarówno jego silną pozycję, jak i pracę na rzecz Śląska.

Odpowiada za ratowanie polskiego górnictwa węgla kamiennego. To najtrudniejszy odcinek pracy państwowej z potężnymi zaszłościami i 13 miliardowym odziedziczonym zadłużeniem całej branży. Cały sektor dwa lata wcześniej spełniał przesłanki wynikające z kodeksu spółek handlowych do ogłoszenia. To jest realny wymiar tego, z czym się mierzy minister, a politycznie szef naszego okręgu.

Przed tygodniem wybory odbyły się m.in. w Gliwicach, gdzie głosował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Opowiedział się za wyborem Wojciecha Szaramy, który dotychczas pełnił również funkcję przewodniczącego całego regionu.

 

Nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić, ale ostatecznie zadecydują o tym na kolejnym posiedzeniu. W każdym z regionów na pierwszym spotkaniu nowo wybranego prezydium, odbędzie się także wybór wiceprzewodniczących.

Czytaj więcej