Czytasz: Niedziela będzie mroźna i wietrzna

Niedziela będzie mroźna i wietrzna

Pierwsza niedziela niehandlowa była ciepła i słoneczna. Ta będzie mroźna i wietrzna.

Wystarczył tydzień, żeby wiosenny krajobraz zrobił się ponownie zimowy. W czasie pierwszej niedzieli z zakazem handlu było niemal wiosennie. Dzisiaj rodzinny spacer koniecznie w czapkach i rękawiczkach. 

Pogoda w niedzielę

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich około -9°C, na szczytach Beskidów od -13°C do -11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, wschodni i północno-wschodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich około -11°C, na szczytach Beskidów od -14°C do -12°C. Wiatr umiarkowany, początkowo w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w poniedziałek

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich około -6°C, na szczytach Beskidów od -10°C do -8°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich około -10°C, na szczytach Beskidów od -11°C do -9°C. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby, zmienny.

Czytaj więcej