Czytasz: Niecodziennie Śląsk. Zgłoś najlepszy film lub wideo!

Niecodziennie Śląsk. Zgłoś najlepszy film lub wideo!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł!

Wystartowała IX już edycją konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku Obiektywnie śląskie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to ŚLASK: CODZIENNY/NIECODZIENNY.

Prace można nadsyłać od 2.07 do 15.09.2018. Laureatów wyłonią tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem:  maks. 2 min oraz filmem również maks. 2 min. Nowością tej edycji będzie dodatkowo wybór przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować w ten sposób o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, prezentacja najlepszych zdjęć w formie wystawy i wiele innych. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który jednocześnie jest wernisażem najlepszych prac danej edycji. Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 19 października.