Czytasz: Światełko do nieba z fajerwerkami! [ZDJĘCIA i WIDEO]

Światełko do nieba z fajerwerkami! [ZDJĘCIA i WIDEO]

W Sosnowcu fajerwerków nie zabrakło. Na koncie Fundacji już 50 mln zł. Liczenie nadal trwa.

Kulminacyjny punkt 27. Finału WOŚP już za nami. O godz. 20:00 niebo rozświetliło „Światełko do nieba". To nie koniec pracy sztabów. Cały czas zliczane są środki zebrane przez wolontariuszy WOŚP. W całej Polsce było ich 120 tysięcy.

Tuż przed Światełkiem do nieba, fundacja WOŚP poinformowała, że w czasie tej akcji zgromadzono już 50 milionów złotych. Dodając tę kwotę do wyników z wcześniejszych 26 Finałów WOŚP, łącznie zebrała ponad miliard złotych.

- Po raz pierwszy jeszcze przed zakończeniem Finału, udało się zebrać rekordową sumę 50 milionów złotych. Do północy zostało jeszcze kilka godzin, a zbiórka wciąż trwa! Moc pozytywnej energii nieustannie płynie do nas z wielu sztabów na całym świecie - czytamy w komunikacie WOŚP.

Finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupiony jest na zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Czytaj więcej