Czytasz: Nie lubisz uczyć się fizyki? Ta szkoła ma patent

Nie lubisz uczyć się fizyki? Ta szkoła ma patent

Miejski Zespół Szkół w niewielkiej, liczącej zaledwie ok. 8,5 tysiąca mieszkańców Porębie, odwiedzają delegacje z całej Jury. Powód? Zobaczcie sami.

Wuef, plastyka, muzyka...To ulubione uczniowskie przedmioty. Kto lubi uczyć się fizyki? Chyba nikt, dlatego dyrekcja porębskiego zespołu szkół postanowiła zrobić coś w tej sprawie. I zrobiła. Efekt jest taki, że teraz odwiedzają ją delegacje m.in. ze szkół w Zawierciu. - Bo żadna z nich nie ma takiej pracowni jak my – zaznacza z dumą Iwona Muskalska, dyrektorka Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie. Dodaje, że nowe, przyjemne miejsce do nauki szybko spowodowało, że na lekcje fizyki (ale także chemii) uczniowie czekają z niecierpliwością.

Pracownia jak z obrazka

Jak wygląda porębska pracownia fizyczno-chemiczna? Sala na pierwszym piętrze w MZS została gruntownie wyremontowana. Od podłogi po sufit. Do jeden ze ścian przyklejono tapetę z wizerunkiem młodego fizyka. Są nowe ławki i wygodne, niebieskie krzesła. Jest tablica multimedialna i nowe odczynniki do eksperymentów. Co na to uczniowie? - Nowa pracownia bardzo nam się podoba – mówią młodzi porębianie.

Inwestycje ważne. W młodych czeladzian

Pracownia nauk ścisłych w Porębie to nie jedyna sala, którą w czasie wakacji wyremontował tutejszy MZS. Naprzeciw działa już pracownia do nauki języków obcych. Podobnie jak poprzednia, przeszła gruntową metamorfozę. Są tu m.in. specjalne słuchawki do nauki i rzutnik.

Zobaczcie jak wygląda:

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ, JAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁA ŚLĄSKA SZKOŁA

Czytaj więcej