Czytasz: Narkotyki w Świętochłowicach: udana akcja CBŚP i kryminalnych

Narkotyki w Świętochłowicach: udana akcja CBŚP i kryminalnych

Śledczy zabezpieczyli ponad 8 kilogramów amfetaminy i pół kilograma marihuany.

Wydział w Chełmie Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z policjantami z komórki zwalczającej przestępczość narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, przeprowadzili w ubiegłym tygodniu działania, podczas których zatrzymali mieszkańca Świętochłowic.

Akcja rozegrała się w Świętochłowicach, gdzie 27-latek kierował osobowym oplem. Jak się okazało, w jego samochodzie ukryto ponad kilogram amfetaminy. Policjanci natychmiast zabezpieczyli narkotyki jako dowód w sprawie.

Do sprawy zatrzymano także 30-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o sprzedaż amfetaminy znalezionej w oplu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, samochodu i innych obiektów przez niego użytkowanych, stróże prawa znaleźli ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad 0,5 kilograma marihuany oraz przyrządy i materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się także trzy maczety.

Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli również pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze te pochodziły najprawdopodobniej ze sprzedaży zabronionych środków. Prokurator obu zatrzymanym przedstawił zarzuty za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających oraz dodatkowo jednemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Czytaj więcej