Czytasz: 49 tys. zł w koszu na śmieci! Oszuści poszukiwani!

49 tys. zł w koszu na śmieci! Oszuści poszukiwani!

00:33
Zawierciańscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości wspólniczki oszusta, który wyłudził od starszej kobiety 49 tys. złotych.

Piątek, 7 lipca, godz. 14:00. Mężczyzna podający za funkcjonariusza CBŚ dzwoni do 65-letniej zawiercianki z prośbą o pomoc w tajnej akcji policji.

- Mężczyzna poprosił o pomoc w ujęciu przestępców. Mówił, że jest to bardzo ważna i tajna sprawa. Do jej realizacji potrzebował  jednak dużej ilości gotówki. W sekrecie zdradził, że kasjerki w banku mogą współpracować z oszustami. Dlatego żądał całkowitej dyskrecji - informuje KPP w Zawierciu.

Intryga została dobrze zaplanowana. W czasie rozmowy oszust poprosił, żeby kobieta wybrała nr 997 i potwierdziła jego wersję. Było to przekierowanie do jego wspólnika. Mieszkanka Zawiercia chcąc pomóc w rozbiciu grupy przestępczej wybrała z dwóch banków 49 tys. złotych i zgodnie z zaleceniami wrzuciła je do wskazanego kosza na śmieci. Ok. 16:30 po pieniądze przyszła kobieta, której tożsamości nie udało się ustalić. Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli nagranie z kamery, która zarejestrowała kobietę współpracującą z oszustem.

Zawierciańscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy przestępstwa. Prawdopodobnie jest to wspólniczka oszusta, która wyjęła z kosza 49 tys. złotych. Każdy kto rozpozna tę kobietę, proszony jest o pilny kontakt tel. 112, 997 lub 326738255. 

Czytaj więcej