Czytasz: Na koncie WOŚP już ponad 92 miliony złotych!

Na koncie WOŚP już ponad 92 miliony złotych!

Kwota zadeklarowana już na koncie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ponad 92 miliony złotych. A to wciąż nie koniec!

Na koncie 27. Finału WOŚP znajduje się już kwota 92 143 79 PLN, którą Jurek Owsiak podał na zakończenie tegorocznej finałowej niedzieli. W tym roku zadeklarowana kwota została zaksięgowana na finałowym koncie o 5 dni wcześniej, niż w roku ubiegłym.

27. Finał WOŚP: Czym jest kwota zadeklarowana i co się na nią składa?

Na kwotę deklarowaną składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizny przekazane przez partnerów. 

Jak podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP ponad 90 milionów złotych na koncie fundancji przed końcem stycznia to rekord.

Kwota 92 143 79 złotych to ostateczny wynik 27. Finału WOŚP?

Ostateczna kwota będzie jeszcze wyższa! Tradycyjnie po osiągnięciu kwoty deklarowanej, licznik na stronie wosp.org.pl jest zatrzymywany, a końcowy rezultat tegorocznej akcji poznamy 8 marca na konferencji prasowej.

Oznacza to, że wciąż można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, biorąc m.i.n udział w aukcjach, które znajdziecie tutaj.

27. Finał WOŚP

27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2019, a jego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

– Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami w finałową niedzielę, których wsparcie czujemy na każdym kroku! Grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej! – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.