Czytasz: Frele promują swoją debiutancką płytę

Frele promują swoją debiutancką płytę

01:59
Po zrobieniu niezłego larma w sieci, dziewczyny ruszają na podbój polskich scen z debiutanckim krążkiem.

Frele ze śpiewania światowych hitów z tekstami po śląsku uczyniły swój znak rozpoznawczy. Po zrobieniu niezłego larma w sieci ruszają na podbój polskich scen z debiutanckim krążkiem. Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka zaprosiły fanów, przyjaciół i znajomych do udziału w nagraniach najnowszego teledysku. Materiał kręcono w czasie premierowego koncertu w katowickim Królestwie.

- To jest niezwykle wzruszająca chwila - mówiły Frele do zebranych w klubie fanów 

Debiutancki album "Na cydyjce" to jedenaście nagrań, których tytuły nie od razu zdradzają, który oryginalny utwór posłużył Frelom jako inspiracja do opowiadania krótkich śląskich historii. Większość piosenek, to światowe hity, ale Frele sięgają także po polskie kompozycje. Przykładem jest "Kaj to ciepiesz", który można uznać za hymn antysmogowy. Jak mówią dziewczynym to "kolejna poważna piosenka o kolejnym poważnym problemie". 

- Czuć w cołej chałpie hajcnientym laciem, że aż boja sie spać - śpiewają Frele w coverze "Białej Armii" zespołu Bajm

Na płycie gościnnie wystąpili Mariusz Kałamaga oraz znany m.in. występów w Voice of Poland Michał Sobierajski. Sobierajski wystąpił z Frelami także w czasie sobotniego koncertu w piosence Tancbuda, która jest śląską wersją "Lost on you" LP.

 


Na cydyjce

1. Hajer
2. Achim
3. Maras
4. Klajd
5. Kaj to ciepiesz
6. Tancbuda
7. Dejta cicho
8. Królowo zup
9. Gieroj feat. Mariusz Kałamaga

Bonus Track:
1. Achim akustycznie
2. Tancbuda feat. Michał Sobierajski Akustycznie


- Teksty piszemy w trójkę. I wymyślamy abstrakcyjne historie. Często jest tak, że Magda w angielskim utworze słyszy śląskie słowa! Wtedy taką piosenkę bierzemy na warsztat. Nie chcemy być Ślązakami dla Ślązaków. Zależy nam, żeby osoby spoza Śląska też nas słuchały - przyznają Frele w wywiadzie z Silesion.pl

 

Czytaj więcej