Czytasz: Na autostradzie A4 płonęła ciężarówka! [AKTUALIZACJA]

Na autostradzie A4 płonęła ciężarówka! [AKTUALIZACJA]

Droga była całkowicie zablokowana.

W piątek około godz. 17 na autostradzie A4 w Mysłowicach zapalił się samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło przy zjeździe z drogi S1. Droga była zablokowana w obydwóch kierunkach.

AKTUALIZACJA:

Rzecznik mysłowickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Chojnowski powiedział: "Udrożniliśmy już jeden pas ruchu, awaryjny. Dwa pasy nadal są zablokowane".

Strażacy ugasili już pożar ciężarówki, która miała naczepę i dodatkowo przyczepę. Ogniem była objęta część bliższa kabiny kierowcy. Spaliła się wraz z wiezionym wewnątrz ładunkiem. Strażakom dało się odłączyć i tym samym uratować przyczepę – ma tylko nadpaloną plandekę.

Do wypadku doszło za węzłem A4 z drogą ekspresową S1, niedaleko bramek w Brzęczkowicach, utworzyły się bardzo duże korki. Teraz powoli się rozładowują. Ruch zostanie całkowicie udrożniony, kiedy pomoc drogowa usunie z autostrady pozostałości spalonej ciężarówki. Według Chojnowskiego, powinno to nastąpić do 21.(PAP)

AKTUALIZACJA:

Służby drogowe przywróciły już normalny ruch na autostradzie A4 w Mysłowicach – powiedział dyżurny komisariatu autostradowego w Gliwicach. Wieczorem doszło tam do pożaru ciężarówki, przez pewien czas jazda w kierunku Katowic była niemożliwa.

fot. Facebook/INFORMACJE DROGOWE Śląsk i okolice

Czytaj więcej