Czytasz: Muzyczny maraton w Mieście Ogrodów. Tego jeszcze nie było!

Muzyczny maraton w Mieście Ogrodów. Tego jeszcze nie było!

Rock, folk, jazz, blues, elektronika i alternatywa. 13 koncertów w jeden wieczór. Artyści wybrani przez brytyjskiego muzyka Ghostpoeta. Bez biletów! Brzmi dobrze?
Vołosi
Vołosi

Mix the City to internetowa platforma stworzona przez British Council wraz z partnerami z całego świata. Wchodząc na stronę mixthecity.com możemy wcielić się w DJ-a i w prosty sposób tworzyć własny remiks złożony z fragmentów muzycznych wykonywanych przez 12 artystów lub zespołów z wybranego miasta. Każdej muzycznej próbce towarzyszy wideoklip, który również staje się częścią tworzonego na żywo remiksu.

Kuratorem projektu jest Ghostpoet

Do tej pory na stronie dostępna była muzyka z 10 miast lub regionów słynących ze swojej muzyki, m.in.: Tel Awiwu, Stambułu, Moskwy, Bałkanów czy Delhi. Od 20 grudnia każdy będzie mógł zmiksować sobie również dźwięki płynące z Katowic.

Kuratorem katowickiej edycji projektu, odpowiedzialnym za dobór artystów, jest Obaro Ejimiwe, brytyjski muzyk znany pod pseudonimem „Ghostpoet”. Był dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego – Mercury Prize, nagrywał wraz z Massive Attack, The Streets oraz Micachu. Dwa razy występował Katowicach, w tym na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Zagrają w podziemiach, na scenie i w Hipnozie

Do Mix the City Katowice zaprosił m.in. zespół Vołosi, znakomitego skrzypka bluesowego Jana Gałacha, legendarnego muzyka SBB Apostolisa Anthimosa, jazzowe trio RGG czy, z zupełnie innej muzycznej konstelacji, zespół muzyki dawnej Extempore.

Wszystkich wybranych przez Ghostpoeta artystów usłyszymy podczas muzycznego maratonu w siedzibie Miasta Ogrodów. Ich muzyka wypełni salę koncertową, kameralną, podziemia, aż po Jazzclub Hipnozę, gdzie na finał swój DJ set wykona sam Ghostpoet. Premiera Mix the City Katowice będzie miała formę festiwalową – część koncertów będzie się na siebie nakładać. Zachęcamy do odwiedzania kolejnych scen, przechodzenia z miejsca na miejsce i posłuchania jak najwięcej!

Premiera katowickiej odsłony projektu odbędzie się 20 grudnia od godz. 19. Wstęp wolny!

PROGRAM

Sala koncertowa

19.30 - VOŁOSI

21.00 - Extempore

Sala kameralna (211)

20.15 - RGG Trio

21.45 - Jan Gałach i Apostolis Anthimos

Biuro Dźwięku Katowice

19.30 - Rabbit on the Moon

21.00 - EERT + WWRZK WRBLWSK

Sala Labirynt

20.15 - NOTTOEASY

21.45 - Kolory

Muzykodrom

19.45 - Asi Mina

21.30 - Parnass Brass Band

Jazzclub Hipnoza

20.45 - Coals

22.00 - 5:cet

23.15 - Ghostpoet

Czytaj więcej