Czytasz: Możesz dostać Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

Możesz dostać Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

Studiujesz pielęgniarstwo, albo jesteś w trakcie specjalizacji. To wiadomość dla Ciebie.

Możesz ubiegać się o prestiżowe stypendium - Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii - informuje Ambasada Szwecji.

Jest to stypendium przyznawane szczególnie kreatywnemu studentowi lub studentce pielęgniarstwa lub pielęgniarce/pielęgniarzowi w trakcie specjalizacji. Zostało ono ustanowione przez Swedish Care International jako dar dla Jej Wysokości Królowej Sylwii z okazji siedemdziesiątych urodzin Królowej.

O stypendium można ubiegać się wyłącznie indywidualnie. Aby dołączyć do grona kandydatów, należy złożyć wniosek ze swoimi pomysłami na usprawnienia w opiece nad osobami starszymi lub z demencją.

Laureatka lub laureat stypendium Queen Silvia Nursing Award otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 zł oraz możliwość uczestnictwa w indywidualnym stażu.

Projekty można składać do 19 listopada 2017 roku. Więcej informacji: www.queensilvianursingaward.pl

Celem Swedish Care International jest opracowanie filozofii opieki nad osobami starszymi i osobami z demencją. Dążąc do tego, SCI wraz z parterami ustanowiło stypendium Queen Silvia Nursing Award, będące darem dla Królowej Sylwii z okazji jej 70. urodzin. Stypendium jest przyznawane każdego roku wyróżniającemu się studentowi pielęgniarstwa podczas Silviahemmets Stora Inspirationsdag.

W ubiegłym roku stypendium trafiło do Natalii Duszeńskiej.

Czytaj więcej