Czytasz: Adam Małysz zachęcał do noszenia odblasków [ZDJĘCIA]

Adam Małysz zachęcał do noszenia odblasków [ZDJĘCIA]

Mistrz skoków narciarskich rozdawał przechodniom odblaski.

Adam Małysz już od wielu lat wspiera każde policyjne działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w tym roku. Mistrz z Wisły sam dostrzega ogromną potrzebę poprawienia bezpieczeństwa wśród pieszych użytkowników dróg.

Sportowiec podczas akcji z cieszyńską drogówką zawsze wspomina jak wracając z  zawodów, o mało co nie potrącił mężczyzny, który szedł poboczem i był zupełnie niewidoczny. Sam jako kierowca od tego czasu bardzo zwraca uwagę na pieszych, szczególnie tych, którzy są słabo widoczni na drodze. Cała ta sytuacja uświadomiła mu, że wystarczy sekunda i ktoś może stracić życie. Dlatego też niezmiennie od blisko dziesięciu lat wspiera akcję cieszyńskich policjantów, która ma na celu rozpropagowanie noszenia przez pieszych elementów odblaskowych.

Adam Małysz wspólnie z mundurowymi uczestniczył w patrolu w Cieszynie, podczas którego razem wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe, rozmawiali z pieszymi, przekonywali do tego, że warto „świecić przykładem”.

Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Warte podkreślenia jest to, że ten niecodzienny patrol kontrolował pieszych po zmroku, w miejscach, gdzie widoczność spacerujących osób jest słaba.