Czytasz: Luterański duchowny zaapelował, by dzielić się nartami

Luterański duchowny zaapelował, by dzielić się nartami

"Kogo nie stać na zakup nart, a chce pozjeżdżać, to dzięki ofiarodawcom kochającym Jezusa otrzyma je".

Jeśli masz narty, na których nie jeździsz, kijki, buty lub kask, ofiaruj je uboższym, których nie stać na kupno drogiego sprzętu – zaapelował w piątek luterański ks. Jan Byrt ze Szczyrku w Beskidach, organizator akcji zimowej "Podziel się nartami".

- W Polsce wciąż jest wiele niezamożnych rodzin, których nie stać na wydatek kilkuset złotych. Akcja, którą organizujemy po raz kolejny, jest już u nas dość znana, więc gdy spadł śnieg, znaleźli się też pierwsi dobrodzieje. Parę osób już dzięki temu uszczęśliwiliśmy. Używany sprzęt można sprzedać w Internecie, ale my w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu zachęcamy do podzielenia się nim z tymi, których na niego nie stać, aby i oni mogli korzystać z uroków zimy – powiedział ks. Byrt.

Duchowny powiedział, że osoby, które będą chciały narty, mogą przyjść do kościoła luterańskiego i otrzymać je za darmo. Choć nie nowe, to jednak są w dobrym stanie. - W Szczyrku panuje ekumenizm. Nie zwracamy uwagi, czy ktoś jest ewangelikiem, czy katolikiem. Kogo nie stać na zakup nart, a chce pozjeżdżać, to dzięki ofiarodawcom kochającym Jezusa otrzyma je – dodał.

Luterański duchowny ze Szczyrku znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów. Na stokach rozdawał już narciarzom Biblię, a kierowcy otrzymywali nalepki na samochody promujące wiarę w Boga. Zapraszał też gości z zagranicy, którzy za darmo uczyli dzieci języka angielskiego.

W Beskidach powoli rozpoczyna się już sezon narciarski. Czynne są wyciągi na Białym Krzyżu i w ośrodku Beskid Sport Arena w Szczyrku. Wkrótce dołączą kolejne ośrodki. Od piątku władze Szczyrku uruchomiły – po raz pierwszy w historii – darmowe skibusy dla narciarzy i mieszkańców.

Szefowa miejskiego centrum informacji turystycznej Sabina Bugaj poinformowała, że będą kursowały przez cały sezon zimowy na dwóch liniach: ze Skalitego do Soliska oraz spod sanktuarium św. Jakuba do Szczyrku Biłej. Obecnie kursują co pół godziny, ale w szczycie sezonu pojadą co kwadrans. (PAP)

autor: Marek Szafrański

Czytaj więcej