Czytasz: Polacy wygrywają konkurs drużynowy!

Polacy wygrywają konkurs drużynowy!

Sezon na igielicie nie mógł rozpocząć się lepiej!

Biało-czerwoni wygrali piątkowy konkurs drużynowy inaugurujący Letnie Grand Prix. Podium uzupełnili reprezentanci Norwegii i Niemiec.

Po pierwszej serii konkursowej nasi reprezentanci zajmowali drugie miejsce, tracąc do Norwegów 7,6 punktu. Jako pierwszy z Polaków, na belce startowej pojawił się Piotr Żyła. Mieszkaniec Wisły wylądował na 117 metrze. Z dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który uzyskał 128 metrów oraz Dawid Kubacki, skaczący na odległość 130 metrów. Mocnym punktem złotej czwórki z MŚ w Lahti okazał się również Maciej Kot (125,5 metra). Po skokach Polaków, drużyna pod wodzą Stefana Horngachera miała 6,1 punktu przewagi nad trzecią Słowenią.

Seria finałowa ułożyła się zdecydowanie po myśli biało-czerwonych. Najpierw na belce startowej pojawił się Piotr Żyła, uzyskując 127 metrów. Nieco krócej – 124,5 metra skoczył Kamil Stoch. Na spore brawa ponownie zasłużył Dawid Kubacki, który wyróżniał się podczas piątkowego konkursu. W drugiej serii uzyskał odległość 133,5 metra, co było najdłuższym skokiem inaugurujących LGP zawodów. Kropkę nad i postawił Maciej Kot. Skoczek z Zakopanego skoczył 127 metrów. Bardzo dobre skoki Polaków pozwoliły im na wdrapanie się na najwyższy stopień podium. Czołową trójkę uzupełniły grupy z Norwegii i Niemiec.

Już jutro na obiekcie w Wiśle Malince kolejny dzień sportowej rywalizacji. W konkursie indywidualnym zobaczymy dziewięciu Polaków (Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Stefan Hula, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Przemysław Kantyka, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł). Początek pierwszej serii konkursowej przewidziano na godzinę 17:30. Zawody będą transmitowane przez TVP1 oraz Eurosport2.

fot. PZN

Czytaj więcej