Czytasz: Lech Majewski kręci w Bytomiu

Lech Majewski kręci w Bytomiu

Sceny do filmu „Brigitte Bardot cudowna” nagrywano w zabytkowej kamienicy przy Rynku 26.

Akcja filmu, do którego zdjęcia powstają w kilku śląskich miastach, rozgrywa się w połowie XX wieku. Scenariusz do filmu będącego zapisem 50 lat polskiej historii, powstał na podstawie powieści, nad którą reżyser pracował przez kilkanaście lat na emigracji.

„Brigitte Bardot cudowna” to film, w którym nie brakuje odniesień do mitologii, elementów magicznych wplecionych w niezwykłą podróż głównego bohatera do minionej epoki.

Bytomskim akcentem na ekranie będą sceny z unikatową klatką schodową wybudowanej w 1903 r. kamienicy przy Rynku 26. Scenografów zainteresowała odrestaurowana zabytkowa działająca widna z oryginalnym okratowaniem szybu.

W filmie będzie można zobaczyć między innymi Andrzeja Grabowskiego czy Magdalenę Różcżkę. Wystąpią w nim także aktorzy młodego pokolenia. Obraz Majewskiego ma być prezentowane w przyszłym roku podczas festiwali polskich i zagranicznych, następnie trafi na ekrany kin. Aktorów na planie odwiedził prezydent Damian Bartyla.

- To dla nas zaszczyt gościć tak wybitnego twórcę, jakim jest Lecha Majewski. Mam nadzieję, że sceny kręcone w Bytomiu urzekną odbiorców, a także będą zachętą dla kolejnych filmowców do tego, by odkrywać filmowe oblicze Bytomia - mówił prezydent Damian Bartyla.