Czytasz: Kultowa Kryształowa znów będzie czynna?

Kultowa Kryształowa znów będzie czynna?

W lokalu trwa właśnie remont. Znalazł się nowy najemca.

 Kryształowa niebawem ponownie otworzy się dla klientów. Jednym z udziałowców lokalu jest miasto Katowice. Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach mówi, że umowa z nowym najemcą została podpisana pod koniec lipca. Na razie wiadomo jednak niewiele, ale lokal na pewno nie zmieni swojej funkcji.

- Funkcja gastronomiczna lokalu pozostaje bez zmian, nowy najemca przygotowuje go właśnie do otwarcia i pozyskuje wszystkie niezbędne pozwolenia – informuje Biskupska.

Rzeczniczka nie zdradza jednak, kto jest nowym najemcą Kryształowej, nie wiadomo też czy w lokalu będzie kawiarnia, czy restauracja.

Czy ponowne otwarcie Kryształowej tym razem się powiedzie?

Przypomnijmy: lokal zamknięty został w czerwcu 2016 r., przed plajtą nie uratowały go ani Magda Gessler, ani Maria Ożga. Lokal mieszczący się przy ul. Warszawskiej 5 ewidentnie ma pecha, choć niektórzy z klientów wymieniają inne powody jego zamknięcia. Brak parkingu, zbyt wysokie ceny, zmiana funkcji z kawiarnianej na restauracyjną to tylko niektóre z nich.

Wszystko zaczęło się od kawiarni „Otto”, którą otworzył Liborius Otto jeszcze w XIX wieku. Z sukcesem kawiarnia działała do 1921 r. Nowym właścicielem został Stanisław Beszczyński, który był także honorowym konsulem Węgier. Kawiarnia zyskała nazwę „Lotos” i dobrze prosperowała do 1939 roku. W czasie wojny, jej właściciel trafił do obozu. Potem lokal przejęła jego żona. Działał do 1949 roku. „Kryształową” stał się w latach 50. Kawiarnię zamknięto w 2009 roku.

Znane nazwiska nie pomogły

Później lokal przeszedł gruntowny remont i po trzech latach odbyło jego ponowne się uroczyste otwarcie. Kryształową przejęła Magda Gessler, niestety nie pomogła i słynna restauratorka.

Kryształową zajęła się więc Maria Ożga, finalistka II edycji programu Masterchef. Ożga rządziła restauracją dwa lata. Obniżenie cen nie pomogło i w grudniu 2015 r. i Ożga się poddała. Restaurację prowadziła potem jeszcze przez jakiś czas firma FoodZone.

Ponowne otwarcie lokalu zaplanowano jesienią.

Czytaj więcej