News

Kto wygra Ligę Mistrzów i dlaczego Juventus?

Która drużyna wygra finał Ligi Mistrzów? Zapytaliśmy Waldemara Fornalika.

Komu kibicuje i na kogo stawia Waldemar Fornalik, były selekcjoner reprezentacji Polski i były już trener Ruchu Chorzów?

- Zakładam remis, nie wykluczam dogrywki, może będą karne. Szanse są bardzo wyrównane, ale na papierze faworytem jest Real. Niespodzianką byłaby wygrana Juventusu i to tej drużynie będę kibicował. Obstawiam wynik 2:1 – mówi Fornalik.

giganci europejskiego futbolu

Jak będzie? Przekonamy się w sobotę o godz. 20:45. Na stadionie w walijskim Cardiff zmierzą się giganci europejskiego futbolu - Real Madryt kontra Juventus Turyn. Królewscy po raz 12 staną przed szansą zdobycia pucharu Europy. Rok temu z dumą wznosili to trofeum. Jednak odkąd powstała Liga Mistrzów, żadna drużyna nie cieszyła się ze zwycięstwa dwa razy z rzędu. Może Real Madryt przerwie tę klątwę? Na pewno będzie się musiał napracować. Juventus idzie jak burza, a w drodze do finału, drużyna straciła tylko trzy bramki!

Z Cardiff pochodzi skrzydłowy Królewskich, Gareth Bale. Czy trener Zinedine Zidane wprowadzi na boisko tego piłkarza? Na pewno nie zabraknie gwiazdy Realu, Cristiano Ronaldo, o którym ostatnio głośno w mediach. Wszystko za sprawą pomnika, jaki piłkarzowi postawiono na rodzinnej Maderze. Media obiegły też zdjęcia zaokrąglonego brzucha partnerki Ronaldo, Georginy Rodriguez. Gwiazdą Juventusu jest za to lubiany Gianluigi Buffon, który o krok od pucharu jest już trzeci raz w karierze, ale jeszcze nigdy go nie zdobył.

W sobotę wieczorem poznamy zwycięzcę

W półfinale, Real pokonał Atletico Madryt, a Juventus wygrał z Monaco. Na pewno w finałowym meczu nie ma zdecydowanego faworyta. Świadczą też o tym kwoty u bukmacherów. Za 100 złotych postawione na zwycięstwo Juventusu można zarobić około 170-180 zł. Za taką samą sumę postawioną na Real, można zgarnąć 160-170 zł.

Kto będzie z dumną podnosił trofeum Champions League? Na kogo posypie się konfetti przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów? Dowiemy się już w sobotę wieczorem. Mecz będzie transmitowany w stacjach TVP1 i Canal+.