Czytasz: Księżna Kate w ciąży! Będzie trzecie royal baby

Księżna Kate w ciąży! Będzie trzecie royal baby

To już oficjalne! Trzecie dziecko Kate i Williama w drodze.

Księżna Kate i książe William spodziewają się trzeciego dziecka - poinformował w poniedziałek w oficjalnym komunikacie Kensington Palace. Pałac podkreślił, że królowa Elżbieta i członkowie obu rodzin są zachwyceni nowiną. 

Księżna Kate w trzeciej ciąży!

O trzeciej ciąży księżnej Kate brytyjska prasa spekulowała już od jakiegoś czasu. Dziś nastąpiło potwierdzenie tej informacji. Wcześniej tabloidy informowały m.in. o tym, ze księżna Kate, która nie pojawia się ostatnio publicznie, cierpi na dolegliwości, które trapiły ją podczas poprzednich ciąż. Chodzi m.in. o uporczywe mdłości. Do tego również odniesiono się w oficjalnym komunikacie z 4 września. Służby prasowe Pałacu Kensington zaznaczyły, że ze względu na niedyspozycję związaną z ciążą zdecydowano o odwołaniu zaplanowanej na poniedziałek oficjalnej wizyty księżnej w Hornsey Road Children's Centre w Londynie.

W trakcie lipcowej wizyty w Polsce księżna Kate żartowała dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent - misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć - że "wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci". Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjską prasę jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny.

Trzecie dziecko Williama i Kate będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Williamie i dwójce dzieci pary.

Dlaczego Kate i William nie odwiedzą Górnego Śląska?

Dzieci książęcej pary

Brytyjska para książęca ma już czteroletniego syna, księcia George'a i dwuletnią córkę, księżniczkę Charlotte.

3 grudnia 2012 roku Pałac Św. Jakuba oficjalnie ogłosił, że książę William i księżna Kate spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Para książęca chciała podzielić się tą radosną wiadomością na Boże Narodzenie. Oświadczenie wydano jednak wcześniej, gdyż Kate została przyjęta do londyńskiego szpitala King Edward VII's Hospital Sister Agnes z powodu porannych nudności. Księżna została skierowana do szpitala St Mary w Londynie w dniu 22 lipca 2013 r., gdzie urodziła syna, któremu nadano imiona Jerzy Aleksander Ludwik – przyszedł na świat tego dnia o godzinie 17:24 czasu polskiego.

Nasz prezent dotarł do królewskiej pary!

8 września 2014 Clarence House podał informację, że księżna Kate spodziewa się drugiego dziecka. 2 maja 2015 roku, o godzinie 9:34 czasu polskiego w szpitalu St Mary w Londynie urodziła ona córkę, której nadano imiona Karolina Elżbieta Diana.

Książe William i księżna Kate w Polsce - zobacz zdjęcia z przylotu:

fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje