Czytasz: Krytyczny wiceprezydent Katowic

Krytyczny wiceprezydent Katowic

00:20
Waldemar Bojarun zaskoczył wszystkich. Przypływ szczerości czy zachwyt nowym stadionem?

Waldemar Bojarun bardzo niecodziennie ocenił swoje dotychczasowe dokonania. Są to słowa, których nie wypowiedziałby żaden polityk w kampanii wyborczej. Co ciekawe, padły równo dwa lata po powołaniu go przez Marcina Krupę na funkcję wiceprezydenta Katowic.

Waldemar Bojarun krytycznie o swoich dokonaniach
Waldemar Bojarun krytycznie o swoich dokonaniach

- Mam osobiste doświadczenia z tego obiektu i patrząc na ten sektor dziesiąty, to z takim numerem na koszulce miałem tę przyjemność zdobyć tutaj bramkę na Stadionie Śląskim. To już dzisiaj historia, ale zawsze chętnie do niej wracam, bo niewiele aż takich pięknych kart historii mam w swoim portfolio - powiedział Waldemar Bojarun.

Nie wiemy, czy to był przypływ szczerości, czy też Stadion Śląski aż tak onieśmielił wiceprezydenta Katowic.

Choć niewątpliwie strzelenie bramki na Stadionie Śląskim jest czymś wyjątkowym, to na pocieszenie przypominamy, że 28 września 2015 roku, prezydent Katowic Marcin Krupa dostrzegł także inne zasługi Waldemara Bojaruna, mianując go wiceprezydentem.  Zastąpił Krzysztofa Mikułę, jednego z najbliższych współpracowników i szefa sztabu wyborczego Piotra Uszoka. Aktualnie podlega mu Wydział Budownictwa i Planowania Przestrzennego, Biuro Konserwatora Zabytków oraz organizacja imprez strategicznych. W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi dla Katowic. To wszystko chyba nie za strzelenie bramki...

Czytaj więcej