Czytasz: Królowa polskiego kryminału w Katowicach

Królowa polskiego kryminału w Katowicach

Katarzyna Bonda opowie o swojej najnowszej książce.

Jej książki zyskują statusy bestsellerów – tylko w Polsce sprzedały się w blisko dwumilionowym nakładzie, są wydawane w dwunastu krajach. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria „Cztery Żywioły” z profilerką Saszą Załuską w roli głównej. Najnowsza, a zarazem ostatnia część cyklu nosi tytuł „Czerwony Pająk” (Wydawnictwo Muza). To właśnie z okazji niedawnej premiery powieści Katarzyna Bonda spotka się z czytelnikami w Katowicach 20 czerwca.

Córka Saszy Załuskiej zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców. Mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Teraz jednak dokumenty zniknęły. W ich poszukiwaniach biorą udział wszystkie zainteresowane strony – zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne – a komuś niezwykle zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła. Porywacze wiedzą, że aby ocalić życie córki, Załuska zgodzi się na wszystko.

W finale serii pojawią się wszystkie ważne dla profilerki postacie, jej dawni przyjaciele oraz najwięksi wrogowie. „Czerwony Pająk” to misternie skonstruowana intryga i emocje na najwyższym poziomie.

Katarzyna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. Dziś jest najpopularniejszą w Polsce pisarką powieści kryminalnych, autorką m.in. „Pochłaniacza”, „Okularnika” oraz „Lampionów”.

Spotkanie z Katarzyną Bondą odbędzie się 20 czerwca o godz. 18 w katowickim Empiku w Supersamie (Katowice, ul. Księdza Piotra Skargi 6A). Wstęp wolny.

Czytaj więcej