Czytasz: Kradł samochody. Trafił w ręce policji

Kradł samochody. Trafił w ręce policji

Podejrzany miał przy sobie urządzenia służące do kradzieży samochodów.

Śląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Śląska, który jest powiązany ze środowiskiem złodziei samochodów. Podejrzany, który wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa, miał przy sobie urządzenia służące do kradzieży samochodów.

Na zarzuty poczeka w areszcie

W czwartek katowiccy kryminalni zatrzymali w Zabrzu mężczyznę, który powiązany jest ze środowiskiem złodziei samochodowych. Zatrzymany 33-latek posiadał przy sobie urządzenia techniczne i elektroniczne służące do otwierania i uruchamiania pojazdów bez użycia kluczyka. Śledczy zabezpieczyli również należący do mężczyzny pistolet pneumatyczny.

Jak ustalili policjanci, to nie pierwszy konflikt z prawem 33-letniego mieszkańca Śląska. Zatrzymany ma na swoim koncie sporo przestępstw, głównie kradzieży pojazdów. Ponadto zatrzymany był poszukiwany, by odbyć karę pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy także inne zarzuty związane z kradzieżami samochodów. W najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty, a poczeka na nie w areszcie.

Czytaj więcej