Czytasz: "Gunsi" na Śląsku. Jak dojechać na koncert?

"Gunsi" na Śląsku. Jak dojechać na koncert?

Koncert Guns N' Roses już w poniedziałek. KZK GOP podstawia dodatkowe autobusy i tramwaje.

"You Could Be Mine", "November Rain", "Knockin’ On Heaven’s Door". Kto ich nie zna? Światowe hity kultowego Guns N’ Roses będzie można usłyszeć na Śląsku. W Chorzowie, na Stadionie Śląskim, już w poniedziałek 9 lipca.

Guns N' Roses na Stadionie Śląskim i nie tylko

Stadionowa trasa w 2018 roku rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie, w Niemczech i obejmuje dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Dla zmodernizowanego Stadionu Śląskiego to prawdziwie bojowy, koncertowy chrzest.

- Zawsze podkreślaliśmy, że modernizujemy Stadion Śląski przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale też, że mamy ambicje, aby obiekt był stadionem wielofunkcyjnym, który wróci na mapę największych i najważniejszych miejsc dla gwiazd sportu i światowego rynku muzycznego - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

- Dlatego informacja o tym, że jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych wystąpi na Stadionie Śląskim - Guns N' Roses - jest potwierdzeniem tego, że cały czas pracujemy nad wykorzystaniem stadionu w jak najbardziej efektywny sposób - dodaje.

Guns N' Roses na Stadionie Śląskim - trasa "Not In This Lifetime Tour"

Odrodzone Guns N' Roses i ich trasa Not In This Lifetime Tour nie zwalniają tempa. Za produkcję trasy odpowiada Live Nation, a rozpocznie się ona 3 czerwca na berlińskim Olympiastadion z zaplanowanymi koncertami w Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Norwegii, Szwecji i kilkoma datami w Niemczech. Po raz pierwszy w historii zespołu rockowe ikony zagrają w Estonii, na odnowionym Tallinn Song Festival Grounds.

Pierwsza europejska część trasy Not In This Lifetime Tour sprzedała ponad million biletów w 2017 roku, co daje jej status najbardziej udanej trasy rockowej tego roku, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że postawa, duch i wpływ zarówno Guns N’ Roses, jak i rock’n’rolla są silne jak nigdy dotąd.

Guns N' Roses na Stadionie Śląskim: Jak dojechać autobusem lub tramwajem?

KZK GOP poinformował, że w związku z koncertem Guns N' Roses na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w dniu 9 lipca (poniedziałek) zostanie uruchomiona dodatkowa komunikacja autobusowa i tramwajowa.

Guns N' Roses na Stadionie Śląskim DOJAZD, KOMUNIKACJA: jak dojechać tramwajem?

Uruchomiona zostanie linia nr 0, która będzie kursować na trasie: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej. Do skorzystania z linii szczególnie zachęcamy kierowców, którzy zamierzają zaparkować samochód z dala od samej imprezy, np. w centrum Katowic, w rejonie NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center lub przy Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia.

Ponadto dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a po koncercie, na pętli przy Stadionie Śląskim zostaną podstawione dodatkowe tramwaje, które ułatwią powrót uczestnikom koncertu w kierunku Katowic.

Guns N' Roses na Stadionie Śląskim DOJAZD, KOMUNIKACJA: jak dojechać autobusem?

Linie nr: 820, 830 i 840 od godz. 16:00 dnia 9 lipca do godz. 01:00 dnia 10 lipca będą dodatkowo obsługiwać przystanek „Chorzów AKS”. Ponadto częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona.

Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, które umożliwią dojazd oraz powrót po zakończonym koncercie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek „Katowice Piotra Skargi”, stanowisko nr 2).

Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m wcześniej niż stała lokalizacja) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”.