Czytasz: Kominiarze debatują w Rybniku o smogu

Kominiarze debatują w Rybniku o smogu

Zobaczcie zdjęcia z konferencji

W Rybniku trwa konferencja kominiarzy „Ekologia i bezpieczeństwo w trakcie sezonu grzewczego – walka z niską emisją” zorganizowana przez Korporację Mistrzów Kominiarskich Województwa śląskiego. Konferencja potrwa do soboty. 

To okazja do spotkania przedstawicieli różnych środowisk, których wspólnym celem jest poprawa jakości powietrza oraz podkreślenia w tym zakresie roli służby kominiarskiej.

Na konferencję zjechali się m.in. samorządowcy, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, organizacji kominiarskich oraz firm oferujących asortyment związany z zapewnianiem efektywności energetycznej budynkom. Uwaga wydarzenia poświęcona jest m.in. niebezpieczeństwom wynikającym z błędów wykonawczych i eksploatacyjnych urządzeń grzewczych czy instalacji kominowych. Nie zabraknie przy tym informacji dotyczących przyczyn oraz metod walki ze skutkami zaczadzeń i podtruć tlenkiem węgla. W ramach konferencji podpisane zostanie też porozumienie o współpracy między organizacjami kominiarskimi.

– Uważamy, że współpraca pomiędzy kominiarzami pozwoli zaktualizować wspólne stanowisko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Każdy kominiarz podczas swojej codziennej pracy musi opiniować różne rozwiązania zastosowane wśród jego klientów, a także służyć wiedzą i propozycjami rozwiązań – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

 

Czytaj więcej