Czytasz: "Jarosław Kaczyński nie wierzy w zamach"

"Jarosław Kaczyński nie wierzy w zamach"

01:40
We wtorek przypada siódma rocznica pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu. Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu zależy na rozstrzygnięciu o powodach katastrofy smoleńskiej. Dlaczego pozwala Antoniemu Macierewiczowi na wygłaszanie kontrowersyjnych teorii?

- Myślę, że Jarosław Kaczyński w zamach nie wierzy. Nie mam również żadnych wątpliwości, że w zamach nie wierzy Antoni Macierewicz - mówi była minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tę kontrowersyjną tezę stawia przywołując swoją rozmowę z prezesem PiS sprzed kilku lat. Jej zdaniem w zamach nie wierzy także minister Antoni Macierewicz. Podczas rozmowy z Kamilem Durczokiem w PolsatNews powiedziała, że minister obrony narodowej katastrofą smoleńską gra bardzo cynicznie. Jarosław Kaczyński ma pozwalać na udowadnianie hipotez oraz teorii o bombach, bo chciałby, aby okazało się, że za śmiercią pary prezydenckiej nie stoi błąd pilota.

- Gdyby okazało się, że tam coś się wydarzyło, to troszeczkę łatwiej byłoby mu się z tym pogodzić, ale myślę, że intelektualnie absolutnie wie, że żadnego zamachu nie było - dodaje.

Antoni Macierewicz zbudował swoją siłę i pozycję w polityce na teoriach o zamachu. Ma poparcie ojca Rydzyka. To sprawia, że Jarosław Kaczyński musi się liczyć z pozycją aktualnego ministra.

- Racjonalna część Jarosława Kaczyńskiego każe się liczyć z tym, że Antoni Macierewicz ma swoją własną pozycję polityczną, ale absolutnie nie zdziwiłabym się, gdyby Jarosław Kaczyński snuł plany jak Antoniego Macierewicza zdymisjonować.

Czytaj więcej