Czytasz: Ekstremalne wrażenia i błoto pod kołami na 800 lat Raciborza

Ekstremalne wrażenia i błoto pod kołami na 800 lat Raciborza

Już 2 grudnia. To będzie podróż pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Raciborski Klub Off-Road SRC4x4 liczy blisko 30 zapalonych miłośników samochodów terenowych. Organizują szalone, pełna niespodzianek podróże po bezdrożach naszego powiatu i nieco mniej ekstremalne rajdy dla całych rodzin. Swoją pasją i zaangażowaniem, ale też sympatyczną atmosferą potrafią zainteresować osoby z całej Polski.

Oprócz wspólnych przejazdów po dzikich terenach, chętnie angażują się w akcje charytatywne czy sprzątanie lasu z Nadleśnictwem Rudy.

- Łączy nas zamiłowanie do motoryzacji, umiejętności wykorzystania swoich samochodów, ale też ogromna sympatia i przywiązanie do Raciborza. Dlatego event III Raciborską Włóczęgę postanowiliśmy zorganizować pod szyldem 800-lecia nadania praw miejskich. Taki jubileusz nie prędko się powtórzy, więc chcemy wykorzystać ten czas i pokazać mieszkańcom Racibórz, z nieco innej perspektywy - przekonuje Maciej Feret, wiceprezes Raciborskiego Klubu Off-Road SRC 4x4.

- Miejsca, do których zwykłym samochodem czy rowerem nie dotrzemy. Oczywiście wszystko z poszanowaniem przyrody - dodaje Feret.

III Raciborska Włóczęga z SRC 4x4 odbędzie się w sobotę, 2 grudnia, pod znakiem napędu 4x4. - Zapraszamy wszystkich posiadaczy aut z takim napędem, od samochodów typu SUV przez auta terenowe do aut typu ZMOTA. Gwarantujemy niezapomniane emocje, adrenalinę i znakomity klimat. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca do udziału wiceprezes klubu.

Organizatorzy proponują przejażdżkę typu „Turystyk” (3-5 godz.), gdzie poradzi sobie nawet auto nieprzygotowane w teren oraz „Adventure” i „Exteam” – dla użytkowników wymagających większych wrażeń, posiadających pojazdy z napędem na 4 koła. Dwie ostanie kategorie będą miały charakter współzawodnictwa.

- Spotykamy się na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Raciborzu, gdzie od godziny 7:30 rozpocznie się przyjmowanie i rejestracja załóg. Przewidujemy zorganizowany przejazd całą kolumną ulicami Raciborza – wyjaśnia Maciej Feret.

Po zakończeniu korowodu uczestnicy w odpowiednich grupach, za autami prowadzącymi udadzą się w teren. Na zakończenie zabawy, dla wszystkich biorących udział w imprezie czekać będzie ciepła strawa i duże ognisko. Nastąpi wówczas podliczenie punktacji w kategoriach „Adventure” i „Exteram” oraz ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Impreza wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich, patronat nad nią sprawuje prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na klubowym fanpage: www.facebook.com/SRC4x4/. Informację o imprezie uzyskać można również tutaj: www.src4x4.pl

- Na obecną chwilę mamy ponad 60 zgłoszonych załóg. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się już dzisiaj – zachęcają członkowie klubu Off-Road SRC 4x4.

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Zdjęcia: Raciborski Klub Off-Road SRC 4x4

Czytaj więcej