Czytasz: Kierowców czekają poważne utrudnienia! Gdzie?

Kierowców czekają poważne utrudnienia! Gdzie?

W poniedziałek ruszy rozbiórka budynku przy głównej drodze wojewódzkiej prowadzącej z Bytomia do Katowic.

Fatalny stan techniczny, a także naruszenie konstrukcji budynku przez „złomiarzy” jest przyczyną natychmiastowej decyzji o rozbiórce budynku przy ul. Chorzowskiej 9 w Bytomiu. Kamienica znajduje się tuż przy głównej drodze wojewódzkiej z Bytomia do Katowic. Kierowców czekają poważne utrudnienia drogowe.

zły stan techniczny przyczyną rozbiórki kamienicy

Budynek przy ul. Chorzowskiej, został wyłączony z użytkowania od 1 grudnia 2016 roku. Należy do osoby fizycznej, której urzędnicy nie byli w stanie "namierzyć". Kamienica znajduje się w dyspozycji miasta (przymusowy zarząd) i obecnie zarządzana jest przez Bytomskie Mieszkania.

– Do zagrożenia zawaleniem się budynku przyczynił się nie tylko jego fatalny stan techniczny, ale także działalność złomiarzy – mówi Grażyna Lukoszek z Bytomskich Mieszkań. Pomimo zabezpieczeń i zamurowania wejść do kamienicy w ubiegły weekend „złomiarze” naruszyli konstrukcję budynku, wyrywając belki stalowe – dodaje Lukoszek.

W poniedziałek 27 lutego rusza rozbiórka kamienicy w Bytomiu. Kierowców czekają poważne utrudnienia.

Przeprowadzona, 20 lutego, w budynku kontrola przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz pracowników Bytomskich Mieszkań wykazała naruszenie konstrukcji obiektu, który zgodnie z decyzją PINB-u nadaje się do natychmiastowej rozbiórki.

Utrudnienia na Dk79 od 27 lutego

Rozbiórka budynku rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 27 lutego i może potrwać nawet dwa tygodnie. W związku z tym wyłączone zostaną dwa pasy ruchu w kierunku z Katowic/Chorzowa do Bytomia. To oznacza dla kierowców poważne utrudnienia drogowe.

Czytaj więcej