Czytasz: Kiedy jest Dzień Matki 2018?

Kiedy jest Dzień Matki 2018?

Zobacz i przygotuj się.

Kiedy jest Dzień Matki? Zobacz, kiedy wypada Dzień Matki 2018.

 

Dzień Matki 2018 obchodzimy 26 maja. Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany.

Dzień Matki - historia

Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki - boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów. Zwyczaj ten powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki. W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie.

 

Kiedy jest Dzień Matki 2018 w Polsce?

W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Kiedy jest Dzień Matki 2018 w Wielkiej Brytanii i USA?

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzony jest pod nazwą Mother's Day. Anglicy obchodzą Dzień Matki w czwartą niedzielę wielkiego postu, w 2018 roku ich Dzień Matki wypadł 26 marca.

W Stanach Zjednoczonych Dzień Matki przypada na drugą niedzielę maja. W 2018 roku obchodzony będzie 14 maja.

Kartki na Dzień Matki 2018:

Czytaj więcej