Czytasz: Kazimierz Karolczak: Metropolia traci mieszkańców!

Kazimierz Karolczak: Metropolia traci mieszkańców!

Przewodniczący zarządu przestrzega przed postępującym wyludnianiem się miast metropolii. Odwrócenie tego trendu ma być głównym zadaniem na najbliższe lata.

Zintegrowana komunikacja, wspólny bilet, zarządzanie Drogową Trasą Średnicową, rozwój i planowanie przestrzenne. To tylko część zadań, którymi kierować będzie pięcioosobowy zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

        CZYTAJ TAKŻE: SESJA METROPOLII NA ŻYWO: METROPOLIA Z BUDŻETEM I ZARZĄDEM!

Dla jej przewodniczącego najważniejsze jest zahamowanie postępującego wyludniania się miast tworzących dziś pierwszą polską metropolię. Kazimierz Karolczak zapewnia, że metropolia ma narzędzia, które pozwolą odwrócić ten trend i skutecznie konkurować z takimi ośrodkami jak Warszawa czy Kraków.

- Chcielibyśmy, żeby ludzie chcieli tutaj studiować, mieszkać, żyć i pracować. Żeby to tutaj przeprowadzali się ludzie z innych części Polski - mówi Kazimierz Karolczak.

Na początek ma być wspólny bilet. Dzięki niemu i nowej sieci połączeń przemieszczanie się między 41 gminami ma być sprawne, wygodnie i… niedrogie. Szczególnie mają to odczuć mieszkańcy Tychów i Tarnowskich Gór.

- Czeka nas ciężka praca. Dlatego apeluję do wszystkich, aby się zaangażowali. Nie możemy zawieść naszych mieszkańców. Kilkanaście lat czekaliśmy na Metropolię. Teraz wszystko w naszych rękach - przekonuje Kazimierz Karolczak, przewodniczący Zarządu Metropolii.

Kazimierz Karolczak, dziękując samorządowcom za zaufanie i powierzenie mu kierowania metropolią, nie zapomniał o rządzie premier Beaty Szydło.

- Dziękuję polskiemu rządowi za to, że do tego doprowadził i wszystkim, którzy do tego się przyczynili - mówił Kazimierz Karolczak. - Obiecaliśmy sobie pełną współpracę dla dobra metropolii. Wszyscy prezydenci, burmistrzowie i wójtowie uważają, że to jest najlepsze porozumienie.

Czytaj więcej