Czytasz: Katowickie święto muzyków i twórców

Katowickie święto muzyków i twórców

W niedzielę wystartuje II edycja Katowice Music Summit.

Katowice Music Summit wystartuje w niedzielę, 22 października w siedzibie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego.

wiceprezydent Marzena Szuba o Katowice Music Summit

Program podzielony jest na cztery panele. Każdy dotyka innej sfery działaności artystycznej. Jeden z nich poświęcony jest organizacji festiwali, kolejny, modelom wsparcia branży muzycznej przez miasto. Dla tych, którzy o wydarzeniach muzycznych piszą zorganizowano panel poświęconych szeroko rozumianemu dziennikarstwu kulturalnemu. Głos zabiorą także przedstawiciele wytwórni muzycznych i wydawcy. Podpowiedzą, gdzie znaleźć fundusze na wydanie płyty, jak odnaleźć się w gąszczu programów i projektów.

ETIOPSKIE GRANIE NAD STAWEM KAJAKOWYM

To już druga edycja Katowice Music Summit. Adresowana jest do wszystkich zafascynowanych przemysłem kreatywnym. Szczególnie dla tych, którzy już tworzą i działają w tej branży. Jak zapewnia wiceprezydent Marzena Szuba to także doskonała okazja dla wszystkich „otwartych i gotowych na pewne zmiany”.

- W tym roku mamy pewną innowację - zapowiada Marzena Szuba. - Odbędą się tzw. speed meetingi; wszystkie osoby zainteresowane współpracą, tworzeniem w przemysłach kreatywnych, w branży muzycznej mogą spotkać się ze specjalistami.


Zobacz program Katowice Music Summit:


Niedzielnemu wydarzeniu towarzyszyć będą także wystąpienia Rossa Rigby, prezesa Europejskiej Sieci Jazzowej oraz Joeya Hendricksona. Rigby przedstawi sekret „Europe Jazz Network”, która zrzesza ponad 110 festiwali, klubów i organizacji z przeszło 30 europejskich krajów.

Hendrickson, jak sam mówi, pomaga Miastom Muzyki tworzyć społeczność, zbudować modele biznesowe i zdobyć rządową pomoc. Jest amerykańskim specjalistą ds. marketingu i doradcą współpracującym z przedstawicielami związanymi bezpośrednio lub pośrednio z branżą muzyczną.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE MUZYCZNE TEGO ROKU. W KATOWICACH

Preludium przed WOMEX

Jak przyznaje wiceprezydent Marzena Szuba, druga edycja katowickiego szczytu muzycznego celowo odbędzie się trzy dni przed rozpoczęciem targów WOMEX.

- Chcemy zgromadzić branżę trochę wcześniej. Nie wszyscy mogą być na WOMEKSIE, ale myślę, że to jest wspaniałe preludium. Wszystkie osoby, które będą na niedzielnej konferencji, będą miały przedsmak tego, co się będzie działo w przyszłym tygodniu - mówi Marzena Szuba.

 

Czytaj więcej