Czytasz: Zrywał kobietom złote łańcuszki. Już tego nie zrobi

Zrywał kobietom złote łańcuszki. Już tego nie zrobi

Ukradł złote łańcuszki czterem kobietom. Ich łączna wartość to ponad 5 tys. złotych!

36-letniego złodzieja damskiej biżuterii zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach. Mężczyzna czterem kobietom zerwał z szyi złote łańcuszki. Biżuterię sprzedał "przypadkowym osobom".

Do pierwszego zdarzenia doszło 5 lipca na ulicy Słonecznej. Mężczyzna podbiegł z tyłu do idącej kobiety i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek o wartości 1200 złotych, a następnie uciekł. Do podobnego zdarzenia doszło 20 lipca na ulicy Jankego. Sprawca w ten sam sposób zerwał z szyi kobiety złoty łańcuszek z zawieszką o wartości 510 złotych. 24 lipca na ulicy Warmińskiej również od tyłu podbiegł do kobiety i skradł łańcuszek o wartości 700 złotych, a 27 lipca na ulicy Kłodnickiej zerwał z szyi kobiety łańcuszek z zawieszką o wartości 3000 złotych.

Policjanci wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy sprawdzali każdy szczegół i każdą informację, która mogła mieć związek z kradzieżami. Okazało się, że winny jest 36-latek z  Katowic. W poniedziałek kilkanaście minut po godz. 14 na ulicy Świdnickiej policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach zatrzymali złodzieja. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się zatrzymania. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Przyznał się do postawionych zarzutów. Jak wyjaśnił, skradzioną biżuterię sprzedał przypadkowym osobom.

Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Czytaj więcej