Czytasz: Katowice wabią ptaki. Zobacz jak

Katowice wabią ptaki. Zobacz jak

Lubisz ptasie trele? Pomóż ptakom. Pomogą Ci ornitolodzy ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego wraz ze strażakami.

Nawet porywisty wiatr nie przeszkodził ornitologom i strażakom z Dąbrówki Małej. Wspólnymi siłami w Dolinie Trzech Stawów powiesili nowe domki dla ptaków. Zawisły na przygotowanych wcześniej przez Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach drzewach. Teraz zachęcają: - Budujmy budki i wieszajmy je u siebie w ogrodach!

Katowice pokochały ptaki

Wieszanie budek było ostatnią częścią akcji Ptaszkowe Love, którą zorganizowano w centrum Handlowym 3 Stawy. Tłumy mieszkańców łącznie zbudowały kilkaset budek. Zainteresowanie akcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów - katowiczanie pokochali miejskie ptaki. Teraz okazuje się, że po zaledwie kilku dniach, do swoich nowych, drewnianych domków wprowadzili się pierwsi ptasi lokatorzy.

Więcej ptaków? Mniej komarów!

Po co ptakom budki? Zdaniem ornitologów, w ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki, w tym wróble. - Budując dla nich domki, pomagamy się im rozmnarzać, a jeśli ptasich przyjaciół przybędzie, mniej będzie m.in. much i naprzykrzających się nam komarów.

Ptasi pomysł przyfrunął z Krakowa do Katowic

Akcja budowania budek lęgowych organizowana jest od kilku lat w Krakowie przez Waldemara Domańskiego, dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki, który zainicjował krakowski projekt obywatelsko–artystyczno–urzędniczy: Asocjację Promotorów Radosnego Ptaka. W tym roku do akcji budowania budel lęgowych włączyły się Katowice.

Czytaj więcej