Czytasz: Luksusowy Marriott w Katowicach

Luksusowy Marriott w Katowicach

Otwarcie hotelu zaplanowane jest na połowę 2017 r.

Marriott International zawarł umowę z Izera Sp. z o.o., właścicielem biurowca Altus w Katowicach oraz Tauria Sp. z o.o. - operatorem obiektu, w sprawie przekształcenia hotelu będącego częścią biurowca. W miejscu Hotelu Qubus otwarty zostanie hotel Courtyard by Marriott.

Katowice Marriott
Hotel Courtyard by Marriott

- Wybór prestiżowej marki sieci Marriott International to kontynuacja zmian, które toczą się w budynku od czasu jego przejęcia przez nasza spółkę. Naszym celem jest to, aby Altus pozostał wizytówka nowoczesnych Katowic – mówi Maciej Jaglarz Prezes Zarządu spółki Izera.

Otwarcie hotelu Marriott w Katowicach nastąpi po zakończeniu całościowego remontu obiektu, który zaplanowany jest na połowę roku 2017.

Hotel Marriott w Katowicach łącznie z biurami będzie znajdował się na 12 piętrach budynku. W hotelu dostępnych będzie 150 luksusowych, klimatyzowanych pokoi, wyposażonych w nowoczesny sprzęt RTV oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Katowice Marriott
Hotel Courtyard by Marriott

Do dyspozycji gości hotelu Marriott w Katowicach oddany jest również ekskluzywny klub fitness, siłownia oraz najwyższej klasy korty do squasha.

Na całej powierzchni ostatniego piętra znajdować się będzie bar i restauracja Panorama zapewniająca gościom niezapomniane i unikatowe widoki na centrum Katowic.

- Altus to najbardziej rozpoznawalny budynek w regionie, co w połączeniu z jego biznesowym charakterem i lokalizacją w samym centrum Katowic powoduje, iż jest to doskonałe miejsce dla hotelu takiego jak Courtyard by Marriott - mówi Janusz Mitulski Dyrektor Rozwoju Sieci Marriott na Europę Środkową i Wschodnią.

 

I dodaje, że jest bardzo dumny z możliwości wprowadzenia na katowicki rynek hotelu pod marką Courtyard by Marriott, który będzie idealnym produktem dla gości podróżujących w celach biznesowych i kongresowych.

W hotelu Marriott w Katowicach znajdować się będzie nowoczesne centrum konferencyjne składające się z 7 sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny. W pomieszczeniach możliwa będzie swobodna aranżacja wnętrza i modyfikacja jego wymiarów wedle zapotrzebowania.

Katowice Marriott
Hotel Courtyard by Marriott

- Biznesowa marka Courtyard by Marriott doskonale wpisuje się w charakter Katowic oraz całej aglomeracji śląskiej. Mam świadomość jak konkurencyjny jest rynek hotelarski w stolicy Górnego Śląska, jednakże jestem spokojny o losy naszego obiektu, patrząc na zaangażowanie mojego zespołu i mając wsparcie marki największej sieci hotelowej na świecie, jaką jest Marriott International – mówi Łukasz Bodnar Dyrektor Hotelu.

Czytaj więcej