Czytasz: Powstał mroczny horror inspirowany Beksińskim! (VIDEO)

Powstał mroczny horror inspirowany Beksińskim! (VIDEO)

Movie Games otworzyło pierwszy oddział regionalny. Nadszedł czas na Katowice, gdzie powstaje topowy projekt firmy: horror Lust For Darkness.

W listopadzie Movie Games oficjalnie otworzyło kolejne, po siedzibie głównej w Warszawie, biuro w Polsce, tym razem w Katowicach. Będzie to miejsce realizacji projektów zespołu deweloperów Movie Games Lunarium. Pierwszym ich tytułem jest Lust For Darkness – oczekiwana przez fanów gra typu FPP w stylistyce horroru inspirowana malarstwem Zdzisława Beksińskiego i powieściami H.P. Lovecrafta.

Lust For Darkness gameplay PC

Katowicki zespół liczy w tej chwili 13 osób, a ze względu na zaawansowanie prac i planowany nowy projekt, już rozpoczęto jego rozbudowę. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska concept artist i animatora, którzy dołączą do prac przy obecnym oraz wkrótce otwieranym kolejnym projekcie zespołu.

Lust For Darkness screeny

 

– Ekspansja regionalna naszej firmy jest naturalnym efektem rozwoju. Poza Warszawą szukamy kreatywności i unikalności. Uruchomienie biura regionalnego w Katowicach jest konsekwencją decyzji o rozwoju zespołu odpowiedzialnego za nasz flagowy tytuł Lust For Darkness. Bardzo wierzymy w powodzenie tego projektu, tym bardziej, że jak pokazała kampania na Kickstarterze, jest on oczekiwany przez graczy – mówi Aleksy Uchański, prezes Movie Games.

Zrealizowana na platformie crowdfundingowej kampania dla Lust For Darkness zebrała na rzecz rozwoju przedsięwzięcia ponad 52 tysiące dolarów kanadyjskich, a podstawowy cel zbiórki został osiągnięty w zaledwie 42 godziny.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje