Czytasz: Gratka dla wielbicieli wzornictwa w Katowicach

Gratka dla wielbicieli wzornictwa w Katowicach

Długi weekend designu w Rondzie Sztuki. Do wygrania projekt domu.

Szykuje się gratka dla wielbicieli wzornictwa i modowych trendów. Od 15 do 18 lutego w katowickim Rondzie Sztuki trwać będzie festiwal After Desing. Na odwiedzających czekać będą m.in. porady architektów z tyskich pracowni MODO HOME i PEPE DESIGNE w temacie projektowania, budowy i urządzania domu. Ponadto koncerty NOVIKI i Latających Talerzy, modowe show Natashy Pavluchenko, pokazy tatuażu, czyli design w wielu odsłonach. Wstęp na wieczorne imprezy jest wolny po wcześniejszym zgłoszeniu.

 – Już wkrótce Katowice opanuje magia designu. Chcemy, aby to pojęcie stało się mieszkańcom województwa jeszcze bliższe, wręcz namacalne. I choć nasz konik to projektowanie przestrzeni i budynków, uważamy, że nie tylko ściany czy podłogi, ale właśnie ludzie - ich zamiłowanie do sztuki, muzyki, ubioru czy wyrażania siebie tworzą tą indywidualną przestrzeń jaką jest dom. Tak narodził się pomysł na After Design – mówi Tomasz Kasprzak, współwłaściciel PEPE DESIGNE i pomysłodawca imprezy. W zamyśle After Design to przedłużenie katowickiego święta designu, stąd wydarzenia zaplanowano nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorami.

Planujesz budowę domu? Skorzystaj z rady designera

Właśnie kupiłeś działkę budowlaną. Jak duża będzie Twoja kuchnia? Salon planować od południa, a może od północy? Lepsza sypialnia z wyjściem do ogrodu czy raczej na piętrze? I czy w ogóle potrzebujesz garażu? Każdy kto chce wybudować dom prędzej czy później zada sobie te i setki innych pytań. Z pomocą przychodzą architekci z pracowni MODO HOME, którzy w ramach After Design przez cztery dni (15-18.02.) udzielać będą wskazówek, czym kierować się przy wyborze projektu budowlanego.

– Będziemy dzielić się naszą wiedzą i pomysłami od godz. 9:00 do 18:00, wystarczy przyjść i opowiedzieć nam o swoich planach i potrzebach. Dom to wielkie marzenie, które warto przedyskutować – zachęca Witold Kasprzak, prezes i architekt w MODO HOME.

Goście będą mogli rozsmakować się w designie nie tylko dzięki nowatorskim projektom czy wernisażom, ale również zaplanowanym pokazom kulinarnym. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na afterdesign.pl

Projekt domu od designerów w nagrodę

Indywidualny projekt domu od MODO HOME o wartości 15 tys. zł jest główną nagrodą w trwającym właśnie konkursie, poprzedzającym After Design.

– Cieszymy się, że już niedługo będziemy mogli spełnić czyjeś marzenie o idealnym domu, zaprojektowanym z myślą o konkretnej rodzinie, jej potrzebach, ale i możliwościach finansowych. Na tym bowiem polega nowoczesne projektowanie. To rozwijanie wachlarza form, materiałów budowlanych, tekstur, na ekologicznych i ekonomicznych aspektach kończąc. Tak właśnie powstają designerskie domy – dodaje Witold Kasprzak.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do środy 14 lutego br. (do godz. 9:59) za pośrednictwem facebookowej strony MODO HOME. To tam na zainteresowanych czekają do wyboru dwa proste zadania konkursowe. Zwycięzcę poznamy już w czwartek (15.02) podczas After Design. Finał transmitowany będzie na żywo na profilu organizatora (facebook.com/ModoHomepl). Więcej na tupowstajedesign.pl

Czytaj więcej