Czytasz: Brutalnie skopał przechodnia. Usłyszał zarzuty

Brutalnie skopał przechodnia. Usłyszał zarzuty

Zarzuty uszkodzenia ciała usłyszał 17-latek z Katowic. Jego wybryk określono jako chuligański, wobec czego poniesie surowszą karę.

Do zdarzenia doszło 12 lipca kilkanaście minut przed 21.00 na skrzyżowaniu ulic 1-Maja i Marcinkowskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów, stojący przy przejściu dla pieszych 39-letni mieszkaniec Katowic został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn. Najpierw między nimi doszło do wymiany zdań, a gdy pokrzywdzony próbował odejść, mężczyźni poszli za nim i zagrodzili drogę. Jeden z nich wyrwał pokrzywdzonemu torbę z butelkami, którą rzucił o ziemię, a następnie kopnął go w twarz. Sprawcy uciekli, a pokrzywdzonemu pomocy udzielili przechodnie, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu z pobliskiej firmy i opublikowane w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali wiele informacji, które na bieżąco były sprawdzane.

Dzięki pomocy, stróże prawa ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny. To 17-letni mieszkaniec Katowic.  W sobotę został już przesłuchany i usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała z występkiem o charakterze chuligańskim. Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów i poddał dobrowolnie karze.

Czytaj więcej