Czytasz: Alchemia Światła zachwyciła! Zobaczcie zdjęcia

Alchemia Światła zachwyciła! Zobaczcie zdjęcia

Walka żywiołów na placu Sejmu Śląskiego przyciągnęła tłumy. Rozmach spektaklu, multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne porwały publiczność.

Alchemia Światła to unikalne w skali kraju widowisko multimedialne. Łączy nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy.

Po ubiegłorocznym sukcesie Alchemii Światła przed budynkiem Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i niezapomnianym widowisku na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w 2015 roku publiczność Alchemii Światła ponownie zobaczyła jej zupełnie nową odsłonę. Twórcy wykorzystując różnorodne formy światła, opowiedzieli w Katowicach kolejną fascynującą historię.

 

W piątkowy wieczór głównym bohaterem widowiska był zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego, czyli obecnie budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Modernistyczny obiekt stał się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych.

W tym roku przestrzeń widowiska stała się areną walk żywiołów, które stworzyły wyjątkową opowieść o naturze stworzenia, duchowej i pierwotnej materii, nadającej energii naszemu światu. Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia i pokaz laserowy i ponad 70 artystów na scenie – to tylko część elementów składających się na niepowtarzalne widowisko ALCHEMIA ŚWIATŁA, które zachwycił widzów na pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej