Silesion.PL

serwis informacyjny

Katar straci mundial?

FIFA w grudniu 2010 r. wybrała Katar na organizatora mistrzostwa świata 2022. W walce o prawo goszczenia mundialu Katar pokonał wówczas Australię, Japonię, Koreę Południową i – w ostatniej rundzie – USA (stosunkiem głosów 14 do 8). Nieziemsko bogaty kraj nad Zatoką Perską nie ma piłkarskich tradycji, ma za to sięgające 55 stopni Celsjusza w cieniu upały (co mogło zmusić FIFA do bezprecedensowego rozegrania turnieju zimą).

– Jeśli udowodniono złamanie zasad, powinni rozważyć wszelkie sankcje włącznie z przeniesieniem turnieju. Katar powinien stracić organizację mistrzostw świata, jeśli zostanie mu udowodnione kupowanie głosów. Powinno być prowadzenie szersze i dokładniejsze dochodzenie w sprawie przyznania Katarowi mundialu – powiedział Damian Collins szef Komisji ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu w Izbie Gmin brytyjskiego parlamentu.

Wokół mundialu w Katarze wyrosło sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą dokumentów, które co jakiś czas wyciekają. Z nich wynika, że organizacja Mistrzostw Świata u Szejków była jedną wielką korupcyjną akcją. To oczywiście nie jest wielkie odkrycie i nawet średnio rozgarnięty dzieciak domyśliłby się o co chodzi w tym cały “dealu”. Ale jak sądzicie, czy wobec coraz to nowszych rewelacji, mundial w Kataru jest zagrożony? Sprawdźcie ofertą takiego własnie zakładu, który zaprezentował najmłodszy legalny bukmacher w Polsce czyli BetFan

Katar straci mundial?

  • Tak – 7
  • Nie – 1.03

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023