Czytasz: Karnawałowe kreacje. Zaszalej w cekinach!

Karnawałowe kreacje. Zaszalej w cekinach!

Podobnie jak w Sylwestra, w karnawale powinnyśmy błyszczeć. Zakładamy cekiny i brokaty i ruszamy w tany! Jakie są karnawałowe trendy?

Ile trwa karnawał w tym roku? Zabawy możemy zacząć od Nowego Roku, ale zwyczajowo za początek karnawału uznaje się 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli. Na zabawę mamy sześć weekendów i 39 dni. Bawimy się do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku wypada w 14 lutego, a więc w Walentynki.

Sukienki na karnawał 2018:

Sukienki na karnawał 2018. Co jest modne?

Koronki, tiule, brokaty i welury – takie modele sukienek karnawałowych znajdziemy na zimowych wyprzedażach.

Dobrze się składa, bo w czasie karnawału możemy wyglądać modnie, a do tego ubrać się za grosze.

Po świętach rozpoczęły się wyprzedaże i w większości sklepów ubrania są tańsze nawet o połowę. Karnawał jest idealną okazją, by kupić sobie nową sukienkę.

Sukienki na karnawał 2018. Co wybrać?

Modne są materiały metaliczne, które nawiązują do lat 80. i 90. Na bal możemy ubrać srebrną lub złotą suknię karnawałową. Metaliczny połysk w wersji futurystycznej połączony z klasycznymi fasonami prezentowali na wybiegach Yves Saint Laurent, Paco Rabanne i Chanel.

Modne są zielenie, czernie i bordo. Do klubu możemy wybrać karnawałowe kreacje aksamitne lub welurowe. Jeśli chcemy założyć sukienkę ze skóry to koniecznie tej błyszczącej. Modne są sukienki z koronką. A zamiast małej czarnej ubieramy długą marynarkę, kabaretki i do tego kozaki. Nie zapominajmy jednak o klasycznej małej czarnej, która sprawdzi się w każdych okolicznościach. Zakładając taką sukienkę poszalejmy z biżuterią i modną fryzurą, czyli warkoczem lub końskim ogonem. Można też wybrać wersję w czerwieni.

Na kreację zarzucamy futerko.

Błyszczymy od stóp do głów. Zakładamy więc srebrne szpilki, a do uszu wkładamy wielkie kolczyki. Jeśli nie chcemy biżuterii, na głowę zakładamy błyszczącą opaskę.

Czytaj więcej