Czytasz: Popularne kąpielisko się zmienia. W tym roku nie popływamy

Popularne kąpielisko się zmienia. W tym roku nie popływamy

Park Słupna rozpoczyna duży remont. Co to oznacza dla mieszkańców Mysłowic?

Otwarcie sezonu w mysłowickim Parku Słupna odbędzie się tradycyjnie po Dniach Mysłowic i zakończeniu roku szkolnego, czyli pod koniec czerwca. Miasto planuje inwestycje w tym popularnym miejscu. Co się zmieni?

Dwa baseny przystosowane dla dzieci ulokowane będą w centralnej części kąpieliska, pozostawiając jednocześnie dużą powierzchnię trawnika dla osób lubiących kąpiele słoneczne. Jeden z basenów dodatkowo wyposażony będzie w zjeżdżalnię, a w drugim do dyspozycji najmłodszych będą dmuchane zabawki. Dodatkową atrakcją mają być kule wodne w kolejnym basenie.

Tak ma wyglądać kąpielisko Słupna po remoncie:

Tegoroczne zagospodarowanie Parku Słupna oraz wybór dostępnych atrakcji związane są z planowanymi działaniami inwestycyjnymi. Miasto czeka duże przedsięwzięcie, jakim jest budowa krytej pływalni oraz przebudowa kąpieliska. 

Została już podpisana umowa na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU), który ma być gotowy w sierpniu. Prace nad I etapem, czyli budową krytej pływalni, mają rozpocząć się w 2019 roku. Na ten cel zarezerwowano kwotę 6 150 000 zł.

Wraz z rozpoczęciem działań związanych z budową basenu, dotychczasowa niecka w tym roku wykorzystana będzie jako zbiornik rekreacyjny. Wzbogacona zostanie baza sportowa, czyli ilość kajaków i rowerków wodnych. Dostępne będą także małe łódeczki dla dzieci, na których będzie można pływać w miejscach do tego wyznaczonych.

Urząd miasta nie pisze jednak wprost o zamknięciu basenu kąpielowego. Jak podaje portal Mysnet.pl – brak zgody na kąpiel urzędnicy tłumaczą zmianami w ustawie Prawo wodne. - Na tę chwilę wymogi dotyczące basenu są dużo bardziej rygorystyczne. Jeżeli chcielibyśmy dostosować do nich basen musielibyśmy ponieść ogromne wydatki związanymi m. in. z zakupem systemów filtracyjnych, a mamy inne plany na zagospodarowanie tego terenu – wyjaśnia Anna Górny z zespołu prasowego mysłowickiego ratusza.

Czytaj więcej