Czytasz: John Porter wystąpi w Mysłowicach

John Porter wystąpi w Mysłowicach

Znany walijski twórca pojawi się na mysłowickim Rynku.

Po projekcjach z muzyką na żywo, spektaklach teatralnych i potańcówce w stylu retro, Mysłowicki Ośrodek Kultury, zorganizował wyjątkowy koncert. W ramach finału akcji “Niech Żyje Rynek”, 31. sierpnia od godz. 19:00 odbędą się koncerty Iowa Super Soccer i… Johna Portera. Wstęp jest darmowy. 

Legenda polskiej muzyki, członek pierwszego składu Maanamu, znany z duetu z Anitą Lipnicką. Artysta, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Walijski muzyk po opuszczeniu formacji Kory, współtworzył zespół Porter Band, z którym nagrał angielski album “Helicopters” i koncertowy “Mobilization”. Po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego rozpoczął karierę solową. W 1991 roku skomponował “Right Time”, a w 2003 roku podjął się współpracy z Anitą Lipnicką. Owocem tego duetu są trzy albumy: “Nieprzyzwoite piosenki”, “Inside Story” i “Goodbye”. Ostatnią wydaną przez Johna Portera płytą jest dobrze przyjęty przez krytyków “Honey Trap”.

Support przed koncertem artysty wykona mysłowicka grupa muzyczna Iowa Super Soccer. Ich brzmienie z gatunku indie pop charakteryzuje melodyjność i barwny wokal, które inspirowane są amerykańską sceną offową. Zespół występował na festiwalach takich jak Opener, Ars Cameralis czy OFF Festival.

“Niech Żyje Rynek” to dwumiesięczne święto mysłowickiego Rynku, mające na celu ukulturalnienie najważniejszego placu w mieście. Wydarzenie, które ma sprzyjać aktywnemu spędzaniu czasu w Mysłowicach, organizowane jest przy wsparciu przedsiębiorców działających przy rynku: Bistro Szarotka, Pizzerii DaGrasso oraz Pubu Wiking.