Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakim trenerem będzie Eugen Polanski?

Jakim trenerem będzie Eugen Polanski?

Postać w polskim futbolu kontrowersyjna. Wielu kibiców z naszego kraju nadal darzy go sporą sympatią, natomiast inni nadal go – pisząc łagodnie – nie lubią ze względu za to, że grał w biało-czerwonych barwach, mimo że wcześniej deklarował, iż pragnie występować dla reprezentacji Niemiec. Eugen Polanski, bo o nim mowa, wiedzie już spokojniejsze życie. Rolę piłkarza zamienił na funkcję trenera.

Z KARIERY MOŻE BYĆ ZADOWOLONY

Polanski stosunkowo szybko zakończył karierę piłkarską. Zrobił to jako 32-latek po sezonie 2017/18, który rozegrał w barwach Hoffenheim. Nie pojawiał się wówczas często na murawie, jednak i tak otrzymał sporo ofert pracy. Mógł grać na poziomie 2. Bundesligi, w innych dobrych, zagranicznych ligach – nawet tych egzotycznych – a także w Polsce. Jak sam przyznawał, otrzymał kilka ofert z Ekstraklasy, ale nie chciał w naszym kraju rozmieniać się na drobne. Choć pewnie po dzień dzisiejszy byłby u nas jedną z największych gwiazd.

Choć jego kariera nie była usłana różami, to i tak może być z niej zadowolony. Rozegrał 254 mecze w Bundeslidze (Borussia Moenchengladbach, FSV Mainz, Hoffenheim) i 26 w La Liga dla Getafe. W młodzieżowych reprezentacjach Niemiec zaliczył 61 spotkań, z kolei dla Polski zagrał 19 razy. Gdyby nie kontuzje we wczesnych etapach rozwoju, to może i miałby w CV jeszcze lepsze kluby, ale i tak wygląda to co najmniej dobrze.

SZLIFUJE SWOJE TRENERSKIE UMIEJĘTNOŚCI

Teraz swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez te wszystkie lata pragnie pomóc juniorom, którzy dopiero będą wchodzili do wielkiego świata piłki. Na początku 2019 roku w FC Sankt Gallen pełnił rolę asystenta pierwszego trenera, ale kiedy jego Borussia Moenchengladbach – którą Polanski uznaje za drugi dom, bo spędził w tym klubie aż 14 lat – dowiedziała się, że idzie on w trenerkę, szybko przygarnęła go do siebie.

Został zatrudniony jako koordynator ds. szkolenia młodych piłkarzy, a zastąpił na tym stanowisku Otto Addo, który zajmuje się tym teraz w Borussii Dortmund. Jest również jednym z trzech asystentów Marco Rose, choć głównie koordynuje pracę młodzieży. Blisko mu do tego, by zdobyć licencję, która umożliwi mu bycie pierwszym trenerem.

Wiadomo, że chciałby on trenować Borussię Moenchengladbach, ale to na razie mało realne. Prędzej przejmie jakiś klub z Ekstraklasy, na co ma większe szanse. BETFANlegalny polski bukmacher oferuje bardzo atrakcyjny kurs na to, że do końca 2021 roku Polanski zostanie pierwszym trenerem zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ma na to szansę?

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

 BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024