Silesion.PL

serwis informacyjny

Kiedy kolejne Oscary dla polskich filmów?

Ciężko jednoznacznie zdefiniować polskie kino. Z jednej strony po obejrzeniu takich filmów jak „365 dni”, „Zenek” czy „Bad Boy” ręce same składają się nie do oklasków, a do przyśpieszenia swojego wyjścia z kina. Każdego roku wychodzą jednak produkcje, których nie wstyd pokazać poza granicami naszego kraju. Zazwyczaj najlepsze z nich walczą o nominację do Oscarów.

22 PROCENT SKUTECZNOŚCI

Historia walki polskich filmów o tę nagrodę wcale nie jest usłana różami. Warto wspomnieć, że produkcje z naszego kraju aż 54 razy zostały zgłoszone do walki o najlepszy film nieanglojęzyczny, a uzyskaliśmy tylko 12 nominacji. Ta skuteczność na poziomie 22 procent ani nie jest jakaś tragiczna, ani nie robi szczególnie wielkiego wrażenia. Raz jednak udało nam się wygrać główną nagrodę. Dokonała tego „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Z tego powodu 2014 rok będzie bardzo dobrze zapamiętany przez fanatyków polskiej kinematografii.

W tym roku wygrania głównej nagrody nie byliśmy nawet blisko, ale to nie za sprawą polskiego kandydata. „Boże Ciało”, które nas reprezentowało to dzieło w wielu aspektach naprawdę bardzo dobre, ciekawe, wciągające widza. Ale produkcja Jana Komasy rywalizowała z „Parasite”, który dodatkowo został wybrany najlepszym filmem roku, pokonując chociażby „Historię Małżeńską” czy „Pewnego razu w… Hollywood”. Konkurencja niestety była zbyt mocna.

TO CZAS DOBREJ PASSY?

Tak czy inaczej „Boże Ciało” zapoczątkowało – miejmy nadzieję – dobrą serię dla polskiego kina, będąc drugim z rzędu polskim filmem nominowanym do Oscara. Rok wcześniej ta sztuka udała się „Zimnej Wojnie” Pawlikowskiego. Wcześniej tylko w latach 1974-1976 nasz kraj uzyskał trzy nominacje: za „Potop” Jerzego Hoffmana, „Ziemię Obiecaną” Andrzeja Wajdy oraz „Noce i dnie” Jerzego Antczaka. Jeśli w tym roku znowu będziemy mieli silnego kandydata, będziemy mieli sporą szansę na to, by ten rekord wyrównać.

BETFAN możecie znaleźć zakład na to, czy polski film otrzyma nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny w 2021 roku. Analitycy legalnego polskiego bukmachera zastanawiają się również, czy produkcja z naszego kraju do końca marca 2025 roku otrzyma główną nagrodę właśnie w tej kategorii. W obu przypadkach mówimy o naprawdę atrakcyjnych kursach. I – co dobrze świadczy o stanie polskiego kina – oba pytania mają sporą szansę uzyskać odpowiedź twierdzącą. A czy tak się stanie, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

 BETFAN uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Możesz zarejestrowac się u legalnego bukmachera BETFAN z naszym kodem promocyjnym „Legalny100

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024