Czytasz: Jaki manicure wybrać? – Trendy i propozycję paznokci na lato i jesień 2018

Jaki manicure wybrać? – Trendy i propozycję paznokci na lato i jesień 2018

Coraz więcej kobiet rezygnuje ze standardowego malowania paznokci lakierem. Jest to manicure nie tylko krótkotrwały ale i pracochłonny.

Coraz więcej kobiet rezygnuje ze standardowego malowania paznokci lakierem. Jest to manicure nie tylko krótkotrwały ale i pracochłonny. Kobiety coraz częściej wybierają więc usługi manicure hybrydowego lub żelowego. Takie paznokcie możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym jak i w domu – jeżeli tylko posiadamy odpowiedni sprzęt. Robiąc sobie paznokcie warto wiedzieć co jest modne w tym roku i jaki manicure wykonać aby zachwycić nim wszystkie koleżanki i nie tylko.

Odpowiednia gama kolorów

W każdych trendach modowych niezwykle istotny jest kolor, który w danym okresie czasu jest najbardziej popularny. Jeżeli chodzi o modne paznokcie, warto wybierać kolory pastelowe, jeżeli chcesz wyglądać elegancko i z klasą lub bardziej żywe – podchodzące pod neony. Warto jednak pamiętać aby nie przesadzać z tymi drugimi – oczywiście są to kolory modne, ale powinny stanowić jedynie dodatek do manicure, a nie być nim w całości – taka przesada może bardzo łatwo zamienić się w kicz. Panie w sezonie lato/jesień nie powinny obawiać się zaświecić – bardzo modne są akcenty błyszczące i brokatowe. Nie trzeba od razu malować w taki sposób wszystkich paznokci, a jedynie dodać odpowiedni akcent. Na zakończenie listy modnych w 2018 roku kolorów paznokci mamy złoto i srebro – dwa odcienie, które są ponadczasowe i zawsze modne. Je również warto wykorzystywać do swojego manicure.

Geometria czyli trójkąty i kwadraty

Robiąc paznokcie nie warto się obawiać tym, że wyjdą za bardzo kolorowo czy że będzie na nich zbyt dużo „dekoracji”. Specjalistki w tej dziedzinie, jeżdżąc na wiele kursów i szkoleń widzą, że jest to modne oraz popularne. Co więcej potrafią wykonać zdobienia w odpowiedni sposób – aby nie było ich ani za dużo, ani za mało. Warto więc decydować się na wyżej wspominane trójkąty i kwadraty oraz inne wzory geometryczne, które sprawią, że paznokcie będą wyglądały pięknie i stylowo. Modne paznokcie to także inne wzory – kwiatowe, przybierające kształt mandali czy tworzące zlewającą się plamę różnych kolorów. Warto zaufać swojej manicurzystce, które zdecydowanie podpowie jaki wzór będzie odpowiedni.