Czytasz: Jaki jest ulubiony sport naszych polityków? [WIDEO]

Jaki jest ulubiony sport naszych polityków? [WIDEO]

Co łączy Marcina Krupę i Kazimierza Karolczaka? Komu podczas zimowych igrzysk w Korei kibicuje Wojciech Saługa? Odsłaniamy sportowe tajemnice polityków.

Politycy założyli sportowe ubrania i pobiegli po nowoczesnej bieżni Stadionu Śląskiego. Trenowali wytrwale pod okiem Joanny Jóźwik, wspaniałej biegaczki i lekkoatletki. A tym samym zainaugurowali cykl treningów z gwiazdami na Stadionie Śląskim. „Śląskie trenuje na Śląskim” to wspólna akcja Silesion.pl, Stadionu Śląskiego i Urzędu Marszałkowskiego.

Krupa wsiada na rower, a Saługa zakłada narty

Politycy zdradzili nam też, jakie sporty uprawiają i… komu kibicują przed telewizorem.

- Nie ma czasu, żeby mocno zaangażować się w aktywność sportową, dlatego najczęstszym sportem jest, niestety, siedzenie za biurkiem. Pomijając poranne ćwiczenia, kilka przysiadów i skłonów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Oczywiście inaczej jest wiosną czy latem. Wtedy wsiadam na rower i jadę z rodziną na wycieczkę. To jest wspaniałe, bo mogę odpocząć, popracować nogami i trochę się dotlenić – dodaje.

Wojciech Saługa, marszałek Województwa Śląskiego, jako młody chłopak lubił grać w piłkę nożną. Teraz jeździ na nartach, chodzi po górach i żegluje.

Komu Saługa kibicuje podczas igrzysk zimowych w Korei Południowej? - Jak większość Polaków, kibicuję skoczkom narciarskim i to się stało naszą narodową dyscypliną, jeśli chodzi o zimę. Na igrzyskach kibicuję każdemu Polakowi, a dzisiaj szczególnie skoczkom, Kamilowi Stochowi czy Stefanowi Huli, który jest w życiowej formie.

Karolczak i Krupa mają benzynę we krwi

Zarówno Marvin Krupa, jak i Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, nie kryją swojej miłości do motoryzacji.

- Mam sporo benzyny we krwi i moje ulubione sporty to te motorowe i samochodowe. Ale bardzo lubię też futbol – mówi prezydent Katowic.

Zainteresowanie Krupy podziela Karolczak:

- Jestem kierowcą rajdowym, więc uprawiam sport, w którym nie trzeba się bardzo ruszać. Ale kiedyś lubiłem grać w siatkówkę. Może nie ma to wiele wspólnego ze Stadionem Śląskim, ale każdy ma swój ulubiony sport. A przecież najważniejsze to, żeby się ruszać.

Wspomnienia ze Stadionu Śląskiego

To właśnie wydarzenie motoryzacyjne, czyli mistrzostwa świata w żużlu, które odbywały się na Stadionie Śląskim, wspomina Marcin Krupa.

Wojciech Saługa dobrze pamięta pierwszy mecz reprezentacji, który obejrzał na Stadionie Śląskim.

- Polska zagrała wtedy z Węgrami. Tata mnie zabrał, kupił bilety czy dostał na kopalni, tego już nie pamiętam. Byłem młodym chłopakiem, wspominam wielkie korki! To było duże wydarzenie i dreszczyk emocji, fantastyczne przeżycie – mówi marszałek.

Za to Kazimierz Karolczak wspomina wydarzenia muzyczne, zwłaszcza niezapomniany występ U2. Zachęca też do wzięcia udziału w tegorocznych memoriałach Kamili Skolimowskiej i Janusza Kusocińskiego, które odbędą się na Śląskim.

- Brałem udział w przygotowaniach do dwóch memoriałów, które odbędą się na Stadionie. Organizując te imprezy, zainteresowałem się tematem i widziałem, jak te wydarzenia przebiegały na innych obiektach. Przekonałem się, że warto wspierać takie imprezy. To będzie wspaniałe widowisko dla wszystkich, którzy odwiedzą wtedy Stadion Śląski – mówi Karolczak.

***

Nasz cykl treningowy na Stadionie Śląskim rozpoczęli politycy. A już za tydzień każdy będzie mógł sprawdzić swoje fizyczne możliwości i to pod okiem niezwykle popularnego Qczaja, czyli trenera z Zakopanego. Szczegóły dotyczące zapisów już w najbliższy poniedziałek na stronie Silesion.pl.

Czytaj więcej