Silesion.PL

serwis informacyjny

Jaki będzie najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków tego lata?

“Czerwcówka” to jedno, a wakacje to drugie. Cała energia Polaków koncentruje się teraz na szukaniu zagranicznych destynacji marzeń. Jakie miejsca będą królować wśród letnich wojaży Polaków? Najczęściej wybieramy wakacje nad Morzem Śródziemnym i Adriatykiem. A Wy gdzie polecicie w tym roku?

Najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków w 2019 roku (Inne na życzenie) – kursy bukmachera BetFan

  1. Grecja: 1.80
  2. Turcja: 2.60
  3. Bułgaria: 10
  4. Hiszpania: 25
  5. Egipt: 30
  6. Malediwy: 1000

 

Od kilku lat w biurach podróży niezmiennie króluje Grecja. Kierunek z gwarantowaną pogodą, rajskimi widokami i pysznym jedzeniem. Polacy kochają tutejsze wyspy, szczególnie, że wybór jest ogromny – jest ok. 3 tys. i zajmują aż 1/5 powierzchni kraju. Tuż za Grecją w rankingu znajduje się Turcja. Kwestie bezpieczeństwa sprawiły, że Turcja na kilka lat straciła swoją mocną pozycję na polskim rynku. Już zimą dało się zauważyć, że niechęć Polaków minęła bezpowrotnie. W pierwszej trójce nie mogło zabraknąć jednego z najtańszych wakacyjnych kierunków w Europie.

Położona nad Morzem Czarnym, Bułgaria może pochwalić się linią brzegową o długości 400 km, z czego 1/3 to piaszczyste plaże. Otaczające je góry nadają krajobrazowi charakteru, a dużo słońca sprawia, że jest to wymarzony kierunek na nadmorski urlop. Wysoko na liście jest także Hiszpania, ale tutaj do wyboru mamy sporo miejsc – najwięcej turystów (27 proc.) stawia na Costa Brava i wakacje na kontynencie. Ciut mniej wybiera Baleary – na Majorkę wybierze się 23 proc. Polaków jadących do Hiszpanii. 11 proc. poleci natomiast na Kanary i będzie wypoczywać na Teneryfie.

Pierwszą piątkę zamyka Egipt. Absolutnym numerem jeden wśród kurortów jest Hurghada, którą wybrało aż 63 proc. turystów. W pierwszej dziesiątce znalazły się także: Albania, Tunezja, Włochy, Chorwacja i Cypr. Warto zauważyć, że Tunezja także zanotowała spektakularny powrót – w tym roku wakacje w tym kraju wybrało do tej pory 10 razy tyle turystów, co w zeszłym roku. Króluje część kontynentalna (ponad 80 proc.), pozostali spędzają urlop na Djerbie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024