Czytasz: Jak zrobić sylwestrowy makijaż?

Jak zrobić sylwestrowy makijaż?

Makijaż jest ozdobą, może też zastąpić biżuterię. Jak się pomalować w sylwestrową noc, by błyszczeć i zachwycać?

Jaki makijaż zrobić na bal? Jak pomalować się w ostatnią noc 2017 roku? Na pewno nie tak, jak przed rokiem podpowiadała stylistka programu Pytanie na Śniadanie. Makijażystka stworzyła „tapetę” z białymi brwiami, grubymi kreskami nad powieką i cienkimi pod okiem. A na rzęsy nałożyła metalowe kuleczki. Efekt? Makijaż został wyśmiany przez internautów i profesjonalistów. Bez wątpienia zyskał też miano „sylwestrowego antymakijażu”.

Makijaż sylwestrowy 2017. Zobacz, jak zrobić najpiękniejszy sylwestrowy makijaż

W Sylwestra błyszczymy od stóp do głów!

Tegorocznym trendem są błyszczące kreacje, cekinowe suknie i buty obsypane brokatem. Do srebrnej lub złotej kreacji zakładamy wielkie kolczyki. Świecimy od stóp do głów. Błyszczeć powinien też nasz makijaż sylwestrowy.

Makijaż sylwestrowy 2017: Jak się pomalować?

W sylwestrowym makijażu nie może zabraknąć brokatu. Można wybrać holograficzny, co oznacza że cień będzie się mienił kilkoma kolorami.

Postawmy na brokatowe cienie. Oczywiście zanim przejdziemy do powieki, musimy zrobić makijaż twarzy. Na początek nakładamy dobry krem i korektor. Potem podkład i puder. Cerę musimy wyrównać i rozświetlić tak, by nadać jej młodzieńczego blasku. Policzki ożywiamy różem. Brwi podkreślamy cieniem. Przechodzimy do powiek. Najpierw nakładamy bazę, dzięki której makijaż utrzyma się całą noc. Potem na całą powiekę aż po łuk brwiowy nakładamy matowy cielisty cień.

Stopniowo dochodzą ciemniejsze odcienie, a na koniec świecące drobinki. Dolną powiekę można musnąć cieniem, by powiększyć oko.

Następnie tuszujemy rzęsy. Do kącika oka dajemy rozświetlający cień. Na koniec całą twarz warto omieść pudrem, by makijaż był trwalszy.

Wyraziste oczy, a jakie usta?

Jaka szminka? Jeśli oczy są mocno podkreślone, szminka powinna mieć mniej intensywny odcień. Możemy wybrać delikatnie różową szminkę albo błyszczyk. Delikatne kolory sprawdzają się na imprezach, na których będziemy pić, jeść i nie zawsze będziemy miały okazje sprawdzić, czy nasza pomadka nadal jest na miejscu.

Końcowym i jednym z ważniejszych elementów jest spryskanie twarzy utrwalaczem. Dzięki temu nasz makijaż utrzyma się dłużej. Dodatkowo mgiełka usunie nadmiar pudru sprawiając, że twarz będzie wyglądać lekko i młodzieńczo.

Dobrej, sylwestrowej zabawy!

Makijaż na Sylwestra 2017/2018 - makijaż sylwestrowy Cut Crease

Makijaż na Sylwestra 2017/2018 - łatwy i szybki makijaż sylwestrowy

Makijaż na Sylwestra 2017/2018 - makijaż sylwestrowy z brokatem

Czytaj więcej